česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » TJ Jiskra vyhrála ve Světnově

TJ Jiskra vyhrála ve Světnově

31.7.2009, Ing. Miroslav Joska

25. července se konal ve Světnově první ročník fotbalového turnaje, kterého se zúčastnilo osm mužstev. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, přičemž vítěz skupiny si zajistil postup přímo do semifinále, zatímco druhé a třetí celky postoupily pouze do čtvrtfinále. TJ Jiskra ve skupině začala výhrou nad béčkem Světnova 7:0. Ve druhém utkání rozdrtila 12:1 Radox. Ve třetím kole porazila 5:3 houževnatý tým z Cikháje a zajistila si tím vítězství ve skupině.

Druhou skupinu vyhráli fotbalisté ze Škrdlovic. Po odehraných čtvrtfinálových zápasech se TJ Jiskra opět utkala s Radoxem, který byl v začátku velmi vyrovnaným soupeřem. Po první obdržené brance se ovšem tento tým psychicky sesypal a velmi nesportovně rezignoval na svou hru. TJ Jiskra vyhrála 12:3. Ve druhém semifinále Cikháj porazila Škrdlovice. Ve finále se tedy hráči Vojnova Městce opět utkali s Cikhájí. Utkání začalo pro městecké velmi dobře, neboť hned po úvodní rozehrávce vstřelili gól. Do prvního poločasu svůj náskok TJ Jiskra zvýšila na 3:0 a tím prakticky rozhodla. Ve druhém poločase se Cikháj již pouze stihla korigovat na konečných 4:2. V boji o třetí místo porazil v penaltovém rozstřelu tým Radoxu Škrdlovice.