Vojnův Městec
česky english deutsche

Články o subregionu

Přírodní rezervace Štíří důl

13.11.2006, Jiří Marek, Články o subregionu

Údolí potoka mezi Malým Dářkem a údolní nivou Doubravy asi 1,5 km jihozápadně od obce Vojnův Městec.

Přírodní památka Suché kopce

12.11.2006, Jiří Marek, Články o subregionu
Komplex luk asi 1 km severovýchodně od obce Vojnův Městec.

Lesní železnice na Borkách

6.12.2003, Jiří Marek, Články o subregionu

Vojnův Městec je turisticky frekventovaným místem. Alespoň co se turistického značení týče. V obci začíná regionální Santiniho cyklotrasa, místně prochází Českomoravská cyklistická stezka, značena v obci je turistická “zelená“ trasa, a výchozí bod v Městci má také “modrá“ Cesta partyzánské brigády Mistra Jana Husa. A právě “modrá“ se za Novou Hutí, pod kopcem Kašovkou, napojuje na bývalý násep úzkokolejné dráhy.

Suché kopce u Vojnova Městce

23.11.2003, Jiří Marek, Články o subregionuVzácný pohled na Suché kopce (na horizontu vpravo) z počátku dvacátého století. Tehdy byla krajina v okolí obce téměř bez stromů.

Suché kopce jsou význačným komplexem přírodě blízkých společenstev, na prameništích zrašeliněných luk přecházejících ve vřesovištní formace s krajinářsky význačnou dřevinou vegetací. V závislosti stanoviště je území rozrůzněno v mozaiku společenstev chudých ostřicovorašeliníkových porostů vlhčích pramenišť a ostřicových společenstev zrašelinělích luk, přes vysokostéblé vlhké louky až po krátkostéblé smilkové pastviny a chudá vřesovištní a brusnicová společenstva sušších partií.

Radostín a Krucemburk proťala cyklotrasa

1.1.2002, Jiří Marek, Články o subregionu
Subregion Velké Dářko spojuje se sousedním mikroregionem Podoubraví nová cyklotrasa. Začíná v obci Radostín, pokračuje přes Krucemburk do Ždirce nad Doubravou, dále přes Libici nad Doubravou až do Golčova Jeníkova.

Aktuality

Dobročinný bazar

28.3.2023, Monika Beranová, Co se děje u sousedů

Novinky březen 2023

28.3.2023, Monika Beranová, Novinky
další aktuality...

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.