Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Subregion Velké Dářko » Články o subregionu » Radostín a Krucemburk proťala cyklotrasa

Radostín a Krucemburk proťala cyklotrasa

1.1.2002, Jiří Marek

Subregion Velké Dářko spojuje se sousedním mikroregionem Podoubraví nová cyklotrasa. Začíná v obci Radostín, pokračuje přes Krucemburk do Ždirce nad Doubravou, dále přes Libici nad Doubravou až do Golčova Jeníkova.

Vybudování stezky iniciovaly obce sdružené v mikroregionu Podoubraví. Státní dotace na projekt z programu obnovy venkova činila 770 tisíc z celkových nákladů 1,15 milionu korun. "Bez státní dotace by nebyla šance cyklotrasu realizovat", řekl České informační agentuře (ČIA) Jaroslav Saidl, předseda Svazku obcí Podoubraví, který dále dodal: "Je potřeba tento region propagovat, protože jeho příroda a obyvatelé si to zaslouží.“

Část stezky Radostín – Libice nad Doubravou pomyslně kopíruje trasu bývalé Libické kupecké stezky. Ta více jak před deseti staletími byla jedním ze tří průchodů uměle udržovaného hraničního hvozdu mezi Čechami a Moravou. Vedla ze Žďáru na Moravě (dnešního Žďáru nad Sázavou) právě do Libice.

Délka regionální cyklotrasy č. 5127 je 52 kilometrů a řešena je převážně po komunikacích III.třídy, účelových komunikacích či po samostatně vybudovaných cyklistických stezkách. Cyklotrasa prochází a spojuje CHKO Žďárské Vrchy a CHKO Železné hory. Nástupní místa na stezku jsou opatřena informačními tabulemi. Po stezce je rozmístěno šest tématických stanovišť a dále deset “piknikových“ míst. Stezka spojuje nadnárodní a dálkové cyklotrasy vedoucí přes Českou republiku (Radostínem prochází Česko-moravská stezka č.16).

Internet: Stránky Svazku obcí Podoubraví naleznete na adrese: www.podoubravi.cz.

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.