Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Subregion Velké Dářko » Turistika » Naučná stezka Velké Dářko

Naučná stezka Velké Dářko

5.10.2003, Jiří Marek

Obejít největší rybník na Vysočině dá práci. Mohlo by se zdát, že těch zhruba 12 kilometrů, kolik naučná stezka měří, by mohla být lehká procházka. Opak je pravdou. Stačí aby trochu zapršelo, a ze stezky se stává bahnitá "off road".

Stezka vede převážně vlhkými rašelinnými lesy, které rybník obepínají ze všech stran. Prochází krajinou podobnou ruské tajze v prostorách Radostínského rašeliniště, vede přes malebnou rekreační obec Radostín (vhodné místo pro občerstvení v Hotelu Šimák) a protíná NPR Dářko. Okružní trasu je nejvhodnější zahájit u obce Karlov, kde má stezka i oficiální začátek v podobě brány bývalé jelení obory, a kam se přes hráz Velkého Dářka zelená turistická značka vrací.

Tip: Svůj půvab odkrývá a atmosféru moře navozuje Velké Dářko v podzimních měsících v době vypouštění vody před výlovem ryb. Především oblast "Na ostrově" (od Karlova), kde jsou písčité břehy, přímo láká k podzimním procházkách.

Fotografie: Poblíž Stružného potoka je na stezce vyhlídkové místo v podobě vyvýšené dřevěné plošiny. Vhodné místo pro pozorování vodního ptactva, které rybník využívá nejen při svých přesunech z hnízdišť.

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.