Naučná stezka Žákova Hora
Na dvanácti kilometrech stezky můžete zdolat skalní vrchol Tisůvky (800m.n.m.), navštívit pramen řeky Svratky, kde byla vyhlášena CHKO Žďárské vrchy. Dále projít pralesem na Žákově hoře a putování třeba zakončit v Cikháji v útulné hospůdce (Penzion Tisůvka).
Pokud se na stezku vydáte s rodinou a patříte mezi soutěžím nakloněné příznivce, nezapomeňte si sebou vzít tužku a blok. Po stezce jsou rozesety informační tabule přibližující přírodu a historii krajiny. Na každé tabuli vás pak čeká jedna soutěžní otázka. Správné odpovědi na všechny otázky naleznete u rozcestníku turistického značení U Snítku mezi Tisůvkou a Žákovou horou.
"Ne, tady nemusí být Fontana di Trevi,
aby zavozovala k návratu,
poutník, který poklekl u zřídla Svratky
pod Žákovou horou,
napije se čiré vody z dlaně lesa
a tím upíše srdcem této krajině,
aniž bylo třeba do studánky vložit peníze úplaty."
Jaromír Tomeček, u Stříbrné studánky v roce 1970
Fotografie: Stoupání na Tisůvku od Cikháje (neboli test fyzické zdatnosti - informační panel vás upozorní, že si máte stopovat čas, a až se vyškrábete na Tisůvku, zjistíte jak na tom jste.