Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Akce v dubnu na ZŠ

Akce v dubnu na ZŠ

6.5.2010, Mgr. Valérie Rychlíčková

Naše škola se ráda zúčastňuje výtvarných soutěží, slavíme v nich pěkné úspěchy. Ve výtvarné soutěži Evropa ve škole získali žáci 4. ročníku – F. Dymáček, N. Heroldová, K. Loula a S. Polívková velmi pěkné umístění a jejich práce byly zaslány do ústředního kola. V soutěži PO očima dětí 2010 získal výkres F. Dymáčka 3.místo a S. Wagnerové 4.místo v okresním kole.

Dále jsme obeslali výtvarné soutěže Škola základ života, kterou každoročně pořádá společnost Adra Praha s námětem Jaký je náš život ve škole. Do mezinárodní výtvarné soutěže Krásná jako kvítka … je ta země žáci vytvořili ilustrace k básni, popěvku nebo říkance formou kresby nebo grafiky. Zapojili jsme se do tradiční regionální soutěže Po stopách Jana Zrzavého, kterou každý rok pořádá ZŠ Krucemburk. Výstava bude zahájena 29.5. a nejlepší práce budou ohodnoceny výtvarnou porotou.
V dubnu se na škole konaly i projekty. Jeden z nich byl Lidská – dětská práva, kde se žáci seznamují se svými právy a povinnostmi. Druhý projekt Recyklohraní trvá celý rok a nyní v dubnu jsme plnili poslední úkol s názvem Světlo aneb co bychom měli vědět o osvětlení. Body získané v tomto projektu měníme v internetovém obchodě za věcné ceny pro žáky a školu.
Na oslavu Dne země jsme s žáky uklidili obec, roztřídili odpadky, viděli jsme odvoz odpadků popelářským autem a zapojili se do soutěží firmy ODAS a JV odpady  – sběrová akce starého papíru. Celkem bylo odvezeno krásných 6 tun starého papíru.
Navštívil nás herec Petráš z Prahy se svou Dětskou všehochuť revue. Žáci se při programu pěkně pobavili, zazpívali si a zopakovali si lidské smysly při hře.
Z přírodovědných akcí jsme navštívili v ZŠ Krucemburk výukový program s ukázkami výcviku dravců a sov. Žáci se seznámili s různými druhy dravců a sov, kteří u nás žijí. Ukázky lovu veverky nebo kuny byly kouzelné. Dravci létali nad hlavami žáků a plnili povely předvádějících. Zážitek byl opravdu velký.
Nyní na škole probíhá Malá přírodovědná soutěž s poznáváním živočichů nebo rostlin a žáci se plně zapojili do soutěžení, aby získali pěkné umístění.
Mgr.Věra Štouračová

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.