Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Činnosti ve školní družině

Činnosti ve školní družině

28.4.2008, Mgr. Valérie Rychlíčková

Všechny činnosti jsou plánovány podle ŠVP ŠD.
Leden – „Zima, zima je tu“. Doufali jsme trochu marně, nově zakoupené boby musely zůstat  ve sklepě a tak jsme zapojili svoji fantazii a vzpomínky k tomu, abychom vytvořili zimní atmosféru aspoň uvnitř ŠD. Zato jsme si procvičili spolupráci, umění dohodnot se a respektovat práci druhých.

Únor – „Kouzelná slovíčka“. Děkuji, prosím, dobrý den… tato i jiná kouzelná a mocná slovíčka se nám „pletla pod nohy“ v činnostech celého měsíce. Někdy jsme si je museli hlídat, abychom na ně nezapomínali a neztrácela se nám… Dětem se zalíbilo čtení z knihy Bašky Myslíkové: Už budeme hodní, ale i drobné dramatizace společenského chování.
Zaseli jsme si tři druhy letniček a průběžně se o ně staráme.
Březen – „Velikonoce“. Pří vyprávění o předvelikonočním období, velikonočních zvycích, pašijovém týdnu a symbolech velikonoc jsme si představovali, jak se slavili velikonoce kdysi a srovnávali je s dobou dnešní. Netradiční výtvarnou technikou jsme si vyzdobili třídu ovečkami, ve dojicích nakreslili velikonoční pranostiky a seznámli se s velikonočními říkankami.
Vzrostlé sazeničky letniček jsme si přesadili do květináčků a sledujeme jejich růst.
Duben – „Já a jarní rostlinka“. Jak to spolu souvisí? Každý z nás je jiný – ani lepší, ani horší. Každý z nás potřebuje k životu něco trochu jiného – jako rostlinky – některá víc světla, některá polostín, některá víc vody… A jací jsme my a co potřebujeme?  Děti se snažily uvědomit si své já, posoudit svoje dobré i ty horší vlastnosti, pochválit kamaráda a najít si na něm právě ty dobré vlastnosti. K tomu nám posloužily různé hry, ale i povídání a komunitní kruhy. Začali jsme soutěžit ve vědomostní hře „Milionář“ o body do hradu. A když vykoukne sluníčko, honem na zahrádku, protože kopaná nás baví. Škoda jen, že nemáme víc prostoru.
Nezapomínáme se starat o svoje kytičky.
Hana Bulová                                             

Kalendář akcí

Žádná akce v kalendáři

celý kalendář akcí...

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.