Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Den Země v ZŠ Vojnův Městec

Den Země v ZŠ Vojnův Městec

23.4.2007, Mgr. Valérie Rychlíčková

Už celých 37 let si celý svět připomíná světový Den Země. I na naší škole tomu nebylo jinak. V pátek 20.4. jsme s dětmi  podnikli úklid obce, aby byla hezčí a čistší. Vyzbrojeni pytli, taškami, rukavicemi a dobrou náladou jsme obešli celou obec a nakonec jsme společně roztřídili sběr do kontejnerů na sklo bílé a barevné, plasty, papír a smíšený odpad. Toto třídění probíhá celoročně i na naší škole, kde se děti učí třídit svůj odpad a tak chránit naši modrou planetu.


Ekologická výchova je součástí prvouky nebo přírodovědy a žáci se mimo jiné učí i o přírodě a o její ochraně. V rámci této výchovy nás ve škole navštívila lektorka z ekologické stanice Počítky u Žďáru nad Sázavou a seznámila nás s vodou, jejími proměnami a vodními živočichy. Děti si zahrály na kapku vody a putovaly až do velikého oceánu. Beseda byla velmi zajímavá a děti si odnesly zajímavé informace.
Tak jako každý rok jsme nezapomněli na krásu ranského lesa při rozkvětu bledule jarní a navštívili jsme tuto lokalitu CHKO Staré Ransko. Mohli jsme zde obdivovat mnoho druhů jarních květin, lesní a vodní živočichy.
A protože už má sluníčko sílu, vyrazili jsme na záhonky na školním pozemku. Po teplé zimě jsme vše vypleli a naseli první semínka. Už se těšíme na naši úrodu, o kterou se vždy společně dělíme.
Mgr.Věra Štouračová-uč.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.