Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Jak se zachovat v krizové situaci?

Jak se zachovat v krizové situaci?

4.11.2009, Mgr. Valérie Rychlíčková

V úterý 3.11. navštívila ZŠ Vojnův Městec nadpraporčice p. Šmídová - preventistka z Okresního policejního ředitelství ve Žďáru nad Sázavou.

P, policistka žáky poučila o nebezpečí, které na ně číhá v silničním provozu. Hravou formou si žáci zopakovali dopravní značky a řízení dopravního prostředku z V. Městce do Kolína. Připomněla nebezpečí komunikace s cizími lidmi po internetu prostřednictvím ICQ, Facebook nebo Skype.
Asi nejzajímavější byla praktická ukázka policejního oblečení, čepic, pout, obušku, pásu se zbraní a zásobníkem nebo donucovacího spreje na pachatele, které si děti mohly vyzkoušet.
P. policistka zodpověděla všechny dětské dotazy jako např. Máte policejního psa? Jaké bylo vaše nejhorší zatýkání? Střílela jste na zločince? atd.
Žáci si zopakovali pravidla bezpečnosti a poučili se na zajímavých policejních případech, které si vyslechli. Nejeden žák tuto besedu zhodnotil slovy " Asi budu policistou!"
Mgr.Věra Štouračová uč

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.