Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Knížka, to je můj kamarád

Knížka, to je můj kamarád

4.2.2004, Jiří Marek

Tak odpoví určitě každé dítě. Po Vánocích jsme si z knih od Ježíška hodně četli, prohlíželi si krásné ilustrace. Velkou radost měli i prvňáčci, uměli si už kousek z nových knih přečíst. Do školní knihovny přibyly nové tituly, děti si chodí knihy ve škole pravidelně půjčovat.

Výhodou je i možnost využití celých sad stejného titulu,rodiče nemusí doplňkovou četbu shánět. Mezi často vypůjčované patří knihy básniček,dobrodružné knihy, pohádky a knihy o přírodě.  Své zážitky budou moci děti ztvárnit i výtvarně v celostátní výtvarné soutěži „Kniha a já“.
  
Kniha je vždy milým dárkem, ale může být i pěknou odměnou. Nejlepší sběrači kaštanů F.Puchýř, A.Křesťanová, L.Brabcová, L.Veselská a M.Čejková byli proto spolu s vysvědčením obdarováni hodnotnou knihou.

Knižní dárek získal také T. Petřík za první místo v literární soutěži „Ahoj z prázdnin“. V této celorepublikové soutěži se literární tvorba našich žáků umísťuje již po několik let na předních místech. Připomenu úspěch L.Spálenky, E.Stránské, A.Stránské a letos T.Petříka. Literární příspěvky budeme odesílat také do dalších soutěží – „Evropa ve škole“,“Náš svět“.Uvidíme, j ak budeme úspěšní.

Tradiční a oblíbené je i recitování. Naučit se pěkně přednášet, nebát se vystoupit před publikem,to už vyžaduje odvahu. Ve školním kole recitační soutěže byli vyhodnoceni jako nejlepší Š.Loulová, R.Sigmund, L.Brabcová, V.Švandová, K.Němcová. Vybraní žáci poměří své umění z ostatními dětmi žďárského okresu v obvodním kole 25.2.2004 v DDM ve Žďáru nad Sázavou.


Příjemným zjištěním je to, že děti v době videa, DVD, bohatého televizního programu si cení knih a je pro ně i nadále malým svátkem návštěva knihkupectví nebo knihovny.

řed. základní školy

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.