Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Lednové novinky ze ZŠ Vojnův Městec

Lednové novinky ze ZŠ Vojnův Městec

13.2.2006, Ing. Josef Macek

Končí měsíc leden,ještě jsme si tak úplně nezvykli psát šestku na konci letopočtu a již budeme mít únor.


V průběhu celého měsíce jsme měli s dětmi opravdu napilno.Chystali jsme výtvarné práce do celostátní soutěže „Příroda kolem nás“, chtěli jsme ukázat, co děti zaujalo při povídání o ochraně přírody v okolí Vojnova Městce.

I pro soutěž „Evropa ve škole“ se dětem podařilo namalovat pěkné práce věnované osobnostem české minulosti a památkám v okolí.V její literární části jsme se v zajímavých příbězích dětí přenesli do dávné minuklosti, do doby existence Liběcké stezky vedoucí přes Vojnův Městec.

Dalších osm literárních prací na libovolné téma jsme odeslali do soutěže „ Pionýrský Sedmikvítek“.

25.1. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, účastnili se všichni žáci školy a nejlepší recitátoři postupují do obvodního kola ve Žďáru nad Sázavou, jsou to : Š. Loulová, J. Pecina, L. Dymáčková, L.Bačkovská.

31. leden byl dnem opravdu svátečním, prvňáčci dostali své první vysvědčení a ostatní žáci byli zvědavi, jak jejich půlroční snažení dopadlo. Také ve školní družině děti čekalo překvapení, těšily se na vyhodnocení celoroční soutěže za období prvního pololetí. Soutěžily totiž ve hře pexeso, v řešení hádanek, v hodu na koš, skládaly puzzle na čas a sbíraly body za různé didaktické hry. První místa obsadili M. Machovcová, J. Vařečková, P. Švanda, A. Křesťanová, D. Slámová a F. Nepovím.Všichni se mohli radovat z pěkných dárků.O činnosti ve školní družině je mezi dětmi velký zájem. V lednu se z nich prý stali „eskymáci“, zjišťovali, jak tito lidé žijí, v jakých zeměpisných podmínkách, hráli různé hry na sněhu, bobovali, uspořádali si eskymácké závody, kreslili eskymáky a dokonce si postavili pravé eskymácké iglú z novinového papíru a malé z kostek z cukru.Poslední den měsíce ledna byl ve znamení zápisu budoucích prvňáčků, zapsány byly tyto děti: S. Polívková, N. Heroldová, D.Pátková, P. Kárníková, K. Loula, J. Imramovský a F. Dymáček. Od září 2006 by mělo navštěvovat naši školu 31 žáků.
  
Mgr. Valérie Rychlíčková,
         ředitelka ZŠ

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.