Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině

2.12.2005, Jiří Marek

Letošní školní rok navštěvuje družinu 22 dětí. Poté, co se prvňáčci seznámili s režimem družiny, uspořádali jsme prodlouženou vycházku do blízkého okolí Vojnova Městce s plněním úkolů – oblíbenou šipkovanou. Do sběru starého papíru se děti zapojily tím, že odvozily papír od lidí, kterým by dělala jejich doprava do školy potíže. Pro lesní zvěř děti nasbíraly pytel kaštanů.

V říjnu jsme navštívili knihovnu ve Žďáře nad Sázavou, kde si děti zasoutěžily, zahrály si různé kvízy a vědomostní hry, vyslechly si rýmované hádanky o podzimu a prohlédly si dětské oddělení knihovny. Světový den zvířat jsme si připomněli vyprávěním vlastních zážitků se zvířátky a sledováním naučného pořadu „Neuvěřitelné vlastnosti zvířat“.

Na světový den stromů jsme vyrazili vyzbrojeni digitálním fotoaparátem do přírody, kde si každý vybral svůj nejkrásnější, nejzajímavější strom a pořídil „uměleckou“ fotografii. Společně jsme pak snímky vyhodnotili a každému nejzdařilejší fotografii vytiskli.

V rámci pracovně technických a esteticko výchovných činností děti rády kreslí, malují a vytvářejí různé výrobky – korále z jeřabin a popcornu, aranžmá ze suchých rostlin, pletené scoubidou, společnou malbu podzimního lesa, ježky z listí, dýňová strašidla, zápichy z papíru, podzimní světýlka s využitím barev na sklo …Děti si zhotovily výzdobu do školní jídelny a zúčastnily se svými kresbami výtvarných soutěží „Kniha a já a já a kniha“, „Karafiátovi broučci“.

Kromě různých soutěžních, zábavných, didaktických a pohybových her si s dětmi vyprávíme o přírodě, o společenském a slušném chování, o vztazích mezi dětmi, o světě kolem nás. Děti baví dramatizovat tyto situace a nejvíce si oblíbily roli Vojty Slušného.

S dětmi jsme se na začátku školního roku domluvily, že budeme slavit narozeniny.Děti si pro oslavence dopředu připraví drobné dárky a v den narozenin mu popřejí. Kromě dárečků si oslavenec rozbalí paprsek na narozeninovém sluníčku, kde si každý může přečíst jeho věk.

Tak jako vloni  probíhá v družině celoroční soutěž. Děti soutěží v různých disciplínách – zatím mají body ze soutěže v pexesu, skládání puzzlí na čas, hledání chybějících částí
obrázku – a sbírají body, které si zapisují do hradu. V pololetí a na konci školního roku je vyhodnoceno a odměněno pět nejlepších soutěžících.

A ještě se musím zmínit o nových věcech v naší družině. Letos jsme dostali krásné dřevěné stoly a židle, další 2 sady stavebnicových kostek typu Lega a hračky pro děvčata.

S přicházející zimou se děti mohou těšit na zimní radovánky, zimní sporty, vánoční přípravy a další zajímavé činnosti ve školní družině.

                                                                                       
Vychovatelka ŠD Hana Bulová

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.