Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině

2.12.2005, Jiří Marek

Letošní školní rok navštěvuje družinu 22 dětí. Poté, co se prvňáčci seznámili s režimem družiny, uspořádali jsme prodlouženou vycházku do blízkého okolí Vojnova Městce s plněním úkolů – oblíbenou šipkovanou. Do sběru starého papíru se děti zapojily tím, že odvozily papír od lidí, kterým by dělala jejich doprava do školy potíže. Pro lesní zvěř děti nasbíraly pytel kaštanů.

V říjnu jsme navštívili knihovnu ve Žďáře nad Sázavou, kde si děti zasoutěžily, zahrály si různé kvízy a vědomostní hry, vyslechly si rýmované hádanky o podzimu a prohlédly si dětské oddělení knihovny. Světový den zvířat jsme si připomněli vyprávěním vlastních zážitků se zvířátky a sledováním naučného pořadu „Neuvěřitelné vlastnosti zvířat“.

Na světový den stromů jsme vyrazili vyzbrojeni digitálním fotoaparátem do přírody, kde si každý vybral svůj nejkrásnější, nejzajímavější strom a pořídil „uměleckou“ fotografii. Společně jsme pak snímky vyhodnotili a každému nejzdařilejší fotografii vytiskli.

V rámci pracovně technických a esteticko výchovných činností děti rády kreslí, malují a vytvářejí různé výrobky – korále z jeřabin a popcornu, aranžmá ze suchých rostlin, pletené scoubidou, společnou malbu podzimního lesa, ježky z listí, dýňová strašidla, zápichy z papíru, podzimní světýlka s využitím barev na sklo …Děti si zhotovily výzdobu do školní jídelny a zúčastnily se svými kresbami výtvarných soutěží „Kniha a já a já a kniha“, „Karafiátovi broučci“.

Kromě různých soutěžních, zábavných, didaktických a pohybových her si s dětmi vyprávíme o přírodě, o společenském a slušném chování, o vztazích mezi dětmi, o světě kolem nás. Děti baví dramatizovat tyto situace a nejvíce si oblíbily roli Vojty Slušného.

S dětmi jsme se na začátku školního roku domluvily, že budeme slavit narozeniny.Děti si pro oslavence dopředu připraví drobné dárky a v den narozenin mu popřejí. Kromě dárečků si oslavenec rozbalí paprsek na narozeninovém sluníčku, kde si každý může přečíst jeho věk.

Tak jako vloni  probíhá v družině celoroční soutěž. Děti soutěží v různých disciplínách – zatím mají body ze soutěže v pexesu, skládání puzzlí na čas, hledání chybějících částí
obrázku – a sbírají body, které si zapisují do hradu. V pololetí a na konci školního roku je vyhodnoceno a odměněno pět nejlepších soutěžících.

A ještě se musím zmínit o nových věcech v naší družině. Letos jsme dostali krásné dřevěné stoly a židle, další 2 sady stavebnicových kostek typu Lega a hračky pro děvčata.

S přicházející zimou se děti mohou těšit na zimní radovánky, zimní sporty, vánoční přípravy a další zajímavé činnosti ve školní družině.

                                                                                       
Vychovatelka ŠD Hana Bulová

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.