Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Školní družina

Školní družina

8.12.2009, Mgr. Valérie Rychlíčková

Letošní školní rok je do naší družiny přihlášeno 24 dětí, z nichž 21 pravidelně dochází. Poplatek za pobyt ve školní družině činí pouhých 40 korun měsíčně. Z těchto peněz hradíme veškerý výtvarný materiál, našetří se i na nové vybavení a hračky. Letos nám tu přibyly tři nové hrací koberce, vybavenost naší „malé“ družiny je na dobré úrovni.

Témata  činností se střídají po měsících, kdy se necháváme inspirovat i ročními obdobími. Dětem se pravidelně střídají  činnosti společensko vědní, přírodovědné, hudebně literární, esteticko výchovné a pracovně technické. Vždy se však najde i dostatek času hrát si podle vlastní volby. V září jsme se loučili s létem a vzpomínali na prázdniny, v říjnu jsme obdivovali barevný podzim, v listopadu jsme si hráli s „obyčejnými“ věcmi kolem nás a v prosinci se těšíme na Vánoce.
Od října do května jezdíme jednou měsíčně v rámci divadelního předplatného do Žďáru nad Sázavou na pohádky. Každoročně se děti ze školní družiny podílí na kulturním programu k slavnostnímu vítání občánků v naší obci.
Snažíme se, aby děti ve školní družině byly spokojené a tím byly spokojeni i jejich rodiče. Věříme, že se nám to daří a dařit bude i nadále.
Hana Bulová-vychovatelka

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.