Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Sportování na naší škole

Sportování na naší škole

22.6.2009, Mgr. Valérie Rychlíčková

Jak říká klasik: „Ve zdravém těle, zdravý duch“ , tak i naše škola propaguje tohoto heslo.

Během celého roku probíhá na naší škole sportovní kroužek, ve kterém žáci sportují v tělocvičně, na hřišti nebo v přírodě. Sportování žáky baví, a proto je na kroužku vždy plno.
Ke konci roku nás čekalo mnoho sportovních aktivit a žáci si mohli vybrat z velké nabídky. Absolvovali plavecký výcvik v bazénu a opět se zdokonalili v plaveckých technikách. Den dětí jsme oslavili sportovním dnem v ZŠ Krucemburk, kde žáci plnili spoustu i sportovních disciplín a po jejich splnění je čekala zajímavá odměna. I školní výlet do Brna byl turisticky zaměřen a dětmi hodnocen: „Nohy nás sice bolely, ale stálo to zato!“ Mezi sportovní akce patří i turistická vycházka na Novou Huť k pomníku padlého vojáka za  2. světové války, kde děti položily květy k jeho hrobu nebo do CHKO Radostínská rašeliniště a návštěva pozoruhodné zahrady rodiny Pospíchalové. Nesmíme zapomenou na vycházku ke studánce s radioaktivní léčivou vodou. Ke sportování samozřejmě patří i cyklistické závody – Jízda zručnosti, kde žáci předvedli svoje dovednosti na kole (slalom, jízda jednoruč, objížďka překážky).
Sportování nekončí ani o prázdninách. Děti se těší na cyklistiku, letní tábory, výlety na hrady a zámky, návštěvy příbuzných nebo návštěva cizích krajin a k tomu neodmyslitelně patří sport.
Přejeme všem žákům a rodičům krásné sportovní prázdniny!
Mgr.Věra Štouračová - uč


Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.