Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Sportování na ZŠ

Sportování na ZŠ

23.2.2010, Mgr. Valérie Rychlíčková

V pátek 19. 2. proběhl na naší škole Překážkový běh 1.- 4. ročníku. Žáci museli překonat plno překážek v co možná nejlepším čase.

Závod sestával z kotoulu vpřed, přeskoku překážky, běhu po lavičce, podlézání překážky, skoků přes švihadlo nebo driblování s míčem. Nejlepší žáci získali odměnu. Této soutěži předcházela půlroční příprava v hodinách TV.
Od září žáci v TV prošli činnostmi podporující pohybové učení, činnostmi ovlivňující úroveň pohybových dovedností nebo činnostmi ovlivňující zdraví. V těchto aktivitách žáci získali informace o bezpečnosti a komunikaci v TV, základy atletiky, gymnastiky, rytmického a kondičního cvičení, různé cvičení protahovací, napínací, rychlostní, vytrvalostní a další, zimní sporty – bobování, ukázky lyžování, bruslení nebo třeba turistiky v přírodě.
Touto soutěží jsme téměř uzavřeli cvičení v tělocvičně, protože nás od března čeká plavecký výcvik v bazénu v Hlinsku. Žáci absolvují deset lekcí plavání zdarma, náklady hradí škola.
Ke sportování neodmyslitelně patří sportovní kroužek, který probíhá každý čtvrtek nebo taneční kroužek.
Na naší škole se také uskutečnil Dopravně preventivní program. Žáci se při hře  naučili správnému chování, třeba na přechodu pro chodce nebo jako cyklista v silničním provozu. Žáci prostřednictvím virtuálního cyklisty plnili úkoly a za správné odpovědi se mohli dostat do zdárného konce. Program byl doplněn hrami, scénkami, videi nebo kouzelnickým číslem. Velký důraz byl kladen na opatrnost, ohleduplnost a slušné chování nejen na silnici, neboť jestliže se nenaučíme slušnému chování nyní, nebudeme se umět slušně chovat ani v budoucnosti.
Mgr.Věra Štouračová uč


Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.