Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » V ZŠ plníme Ekoabecedu

V ZŠ plníme Ekoabecedu

8.12.2009, Mgr. Valérie Rychlíčková

 

Zapojení naší ZŠ Vojnův Městec do projektu RECYKLOHRANÍ pomáhá seznámit se s potřebou třídit odpadky nejen žáky, ale i rodiče a širokou veřejnost.Správné plnění úkolů přináší dětem uspokojení a za získané body hodnotné ceny, třeba i videopřehrávač.

Nyní plníme čtyři úkoly EKOABECEDY.Součástí byla i anketa pro rodiče, kterou nám rodiče poslali všichni.Zjišťovali jsme počet mobilů v rodinách,opotřebené elektrohračky, co za dětství rodičů z oboru elektroniky a elektrických spotřebičů neexistovalo.
S dětmi jsme plnili ještě mnoho dalších úkolů.Žáci vytvořili poutavé plakáty nabádající k třídění, šetření a správnému zacházení s elektronikou a elektrickými spotřebiči a ke správnému nakládání s ostatními odpady.Doplnili vše obrázky např.Jak by vypadala planeta Země, kdyby se odpady netřídily,dále drobnými komiksovými nápady rozveselili námět „Kam s opotřebenými spotřebiči a elektronikou“.
Vše bude vystaveno na Den otevřených dveří, některé nápady se stanou součástí školní výzdoby nebo budou sloužit jako výuková pomůcka v dalších letech.
Za splnění všech úkolů je třeba poděkovat i rodičům, protože se všichni stali pomocníky dětí.
Správným tříděním a recyklací se dá ušetřit mnoho cenných surovin.
Věra Arnoldová – uč.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.