Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Vánoce v ZŠ Vojnův Městec

Vánoce v ZŠ Vojnův Městec

17.12.2009, Mgr. Valérie Rychlíčková

Blíží se nejkrásnější svátky roku a naše škola je tedy svátečně naladěna. Počátkem měsíce prosince se oblékla do vánoční výzdoby a třídy jsou plné vánoční tématiky.

Asi nejkouzelnější je třídní vánoční stromeček, který si žáci sami vyzdobili svými ozdobami. Ranní vyučování začíná koledou a těšením na kouzelné svátky.
V pátek 11.12. se na naší škole uskutečnilo Vánoční chystání, kde učitelé pro žáky a rodiče připravili rukodělné výrobky – vánoční pytlíček, zvoneček, přání nebo ozdobu z pomeranče. Účast byla pěkná, děti nadšené z výrobků a každý si odnášel několik dárečků.
Ve středu 16.12. naše škola vyjela na Vánoční exkurzi do Domu dětí a mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Nejprve si žáci sami mohli vyrobit krásnou vánoční ozdobu a přání, poté navštívili vánoční výstavu, kde se žáci dozvěděli vše o tradicích, pranostikách, svátcích a Betlémech. Výstava byla prodejní a tak si žáci koupili i dárky pro svou rodinu a kamarády. Součástí exkurze byla knihovnická pohádková lekce se soutěžemi v Okresní knihovně M. J. Sychry.
Vánoce oslavíme ještě poslední školní den, kdy celý den je vánočně zaměřen. Žáci si vyrábí vánoční svícen nebo rybičku, vzájemně se navštěvují a předávají si drobné dárečky. Společným přáním veselých Vánoc a hodně zdraví a úspěchů do nového roku zahajujeme vánoční prázdniny od 23. 12. 2009 do 1.1. 2010.
Mgr.Věra Štouračová uč

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.