Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Ve škole se učilo podle projektu „Les“

Ve škole se učilo podle projektu „Les“

3.5.2004, Jiří Marek

Výuka formou projektu je novým netradičním způsobem vyučování, vede k týmové spolupráci a aktivizuje žáky. Naplnění cíle projektu  probíhalo ve všech vyučovacích předmětech v průběhu měsíce dubna.

Děti nejprve shlédly výchovný pořad ekologického Sdružení Krajina ze Žďáru nad Sázavou s názvem „Proč nám mizí les“.

Poté jsme se domluvili na oblastech, na které se třídy zaměří. Tématem pro 1. ročník byly houby, pro 2. ročník zvířata v lese, 3.ročník se zaměřil na ptáky, 4. ročník na hmyz, léčivé rostliny a 5. ročník na rostlinná patra, druhy lesů a jedovaté rostliny.

Děti s velkým nasazením vyhledávaly informace v knihách o přírodě ve škole, doma, na internetu, skenovaly a tiskly obrázky, malovaly,modelovaly, skládaly básničky, písničku o lese, sestavovaly herbář, vyhledávaly, jak říci německy názvy stromů a zvířat, v matematice počítaly, kolik stromů jsme ušetřili díky sběru starého papíru atd.

V pátek 30.dubna vyvrcholilo veškeré snažení společnou „konferencí“, kdy každá třída předvedla,co zajímavého o lese ví. Pro učitele bylo radostí sledovat, jak si děti vedou celý program samy, učí se vystupovat před ostatními. Odměnou všem byl borůvkový koláč připravený paní školnicí a čaj z léčivých bylin Marka Lidmily.

Projekt „Les“ budou připomínat nástěnky na chodbě školy a získaný obrazový materiál poslouží i do budoucna.

řed. ZŠ Valerie Rychlíčková

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

webkamera Vojnův Městec

Počasí

aktuální teplota
12.9°C - 1:00:02 - 15.7.2020

Novinky e-mailem