Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Městys » Základní škola » Žáci ZŠ soutěžili v recitaci

Žáci ZŠ soutěžili v recitaci

26.1.2007, Mgr. Valérie Rychlíčková

Ve čtvrtek 25.ledna proběhlo v naší škole školní kolo recitační soutěže.Tato soutěž je u dětí v oblibě již mnoho let.

Letos jsme vybírali nejčastěji básně Jiřího Žáčka.Soutěže se zúčastnilo 24 žáků, připravovali se svědomitě všichni žáci školy, ale několika recitátorům překazilo účast onemocnění.Přesto se našel jeden žák Filip Nepovím, který si přišel úspěšně zapřednášet přímo z postele.
Nejdříve recitovali prvňáčci, věděli, že nemohou postoupit, ale chtěli si alespoň vyzkoušet přednášení před větším kolektivem.Toto je umístění těch nejlepších :1.místo Jan Imramovský, 2.místo Denisa Pátková, 3.místo Natálie Heroldová.
Žáci 2..a 3. ročníku soutěžili společně. Pořadí nejlepších : 1.místo Michaela Kasalová, 2.místo Kateřina Kohoutová, 3.místo Filip Nepovím.
Žáci 4. ročníku soutěžili samostatně a bylo vidět, že to jsou ostřílení matadoři.Všichni zaslouží pochvalu.Nejlépe zapůsobila svým výkonem Štěpánka Loulová, byla úspěšná už v minulých letech a má zkušenosti z okresních kol této soutěže.
Čtvrťáci vítězili v tomto pořadí: 1.místo Štěpánka Loulová, 2.místo Petra Adámková, 3.místo Barbora Mášová.
Žáci z prvního a druhého místa postupují do obvodního kola, které proběhne 13.2.2007 v DDM ve Žďáru nad Sázavou.Recitátoři z třetích míst jsou náhradníky.
Na závěr soutěže obdrželi vítězové diplomy a společně se vyfotografovali.
Do další soutěže držíme našim recitátorům palce, jistě se budou snažit naši školu reprezentovat co nejlépe. 
uč.V.Arnoldová

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.