Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » 8. ročník - Cíl neznámý Vojnův Městec 2005

8. ročník - Cíl neznámý Vojnův Městec 2005

23.6.2005, Jiří Marek

Vypni telku pecivále,                                   
pusť se sukně od mámy
a přijeď na Vysočinu
vyhledat Cíl neznámý!

POZVÁNKA na cykloturistickou orientační soutěž Cíl neznámý Vojnův Městec 2005.

Termín:
Sobota 2.července 2005

Prezentace:
7.30 – 8.00 hod.
Hostinec U Malivánků
(http://www.vojnuvmestec.cz/art.php?id=333&rnd=1231145161)

Startovné:
150,- Kč / družstvo

Jak se dostanete do Vojnova Městce?

Jedete na orientační soutěž, tak snad do Městce cestu najdete J. Kdyby si přece jen někdo nevěděl rady, tak se nebojte napsat nebo zavolat, abych Vám poslal mapu.


Propozice

Co potřebujete, co musíte znát, abyste mohli absolvovat soutěž?

  To nejdůležitější co potřebujete je dobrá parta lidí, se kterou si budete užívat nejrůznější soutěže, vyjížďky na kolech po krásném kraji Vysočiny a večer posezení s hudbou u dobrého pití i jídla.

  Vaše družstvo musí být minimálně dvojčlenné, ale horní počet členů družstva omezen není. Znát potřebujete minimum o práci s mapou a itineráři orientačních soutěží. Jestliže jste však žádnou podobnou soutěž neabsolvovali, ničeho se nebojte. Dětskou „šipkovanou“ jistě všichni znáte z dětství, a o nic jiného vlastně v soutěži nejde. Letos určitě nezapomeňte na plavky.  

Přihlášky:
 
Přihlášku zašlete, doručte, oznamte, zavolejte… nejpozději do 30.června na adresu, k osobě: Roman Kuttelwascher, Vojnův Městec 281, 591 01  Žďár nad Sázavou 1,
e-mail:mailto:kuttelwascher@fischer-air.cz nebo mailto:kintim@centrum.cz, mobil:723 678 219.

Přijetí do soutěže se nepotvrzuje. Pořadatelé si vyhrazují právo udělení výjimky.

Vybavení:

  K  absolvování soutěže potřebujete jízdní kolo a boty. Během soutěže se budete pohybovat po zpevněných vyasfaltovaných cestách, ale na pár metrů (kilometrů J) „polňaček“ přece jenom dojde. Takže výběr kola je třeba přizpůsobit těmto okolnostem, ale myslím si, že s výjimkou „galuskáčů“ jsou ostatní kola doporučena – nevyjímaje slavné ruské Ukrajiny, i těmto bicyklům je tempo soutěže přizpůsobeno. Mapu Žďárské vrchy v měřítku 1 : 50 000 od firmy SHOCart (číslo 49), ale nutně ji potřebovat nebudete, protože na startu soutěže obdržíte výsek mapy, ve  které se budete pohybovat. Mapu tak doporučujeme, ale nevyžadujeme. Určitě nezapomeňte tužky: propisovačku, obyčejnou tužku nebo třeba i pastelky. Bylo by dobré mít i průhledný papír na překreslení slepé mapy.
  Oblečení doporučujeme přizpůsobit skutečnosti, že se celý den budete pohybovat v přírodě, a jak jsme se v předchozích ročnících přesvědčili, voda v podobě deště se soutěži nevyhýbá. Malá svačinka s sebou také není na škodu. O „placatičce“ ani nemluvě. Během soutěže Vás budou zvát hospůdky na své pohoštění, kde se budete moci dosyta nadlábnout, ale nezapomeňte se v nich jako některá družstva v minulosti.

Program soutěžního dne:

7.30-8.00 prezentace
8.00-8.15 zahájení
8.15-18.00 soutěž
19:00-20:00 vyhlášení výsledků

(program pouze orientační, vše závisí na počtu družstev v soutěži a především na počasí…)


Pravidla soutěže:

  Podrobná pravidla obdržíte na startu soutěže. Hodnocení se provádí součtem bodů (získáváte za plnění úkolů, her, za správný průjezd tajnou tratí). Vítězí družstvo s největším počtem bodů.

Závěrečná ustanovení:

  Každý účastník cykloturistické orientační soutěže Cíl neznámý 2005 jede na své vlastní nebezpečí. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní problémy či jakákoliv zranění, k nimž dojde během soutěže, ať již z důvodu přecenění vlastních sil, nesprávným odhadem situace, zásahu třetí osoby, působením přírodních sil, nebo jakýchkoliv jiných příčin.

  Soutěž se koná za běžného silničního provozu podle platných pravidel silničního provozu.   Soutěžící se účastní soutěže na vlastní náklady a jsou povinni zachovávat veškeré předpisy, bezpečnostní opatření a dbát pokynů pořadatele.

  Hlavní rozhodčí má právo ze soutěže vyloučit posádku pro nesportovní chování, bezohlednost vůči soupeřům, pro zjišťování údajů od ostatních soutěžících, za nepovolený doprovod a za používání radiových prostředků a mobilních telefonů.

  Na soutěž vás srdečně zveme a budeme se těšit na setkání s již ostřílenými soutěžícími, ale samozřejmě se těšíme i na nové přátele, kteří pojedou letošní již 8. ročník soutěže poprvé.

  Na startu se na Vás těší pořadatelé Lejka, Roman a Jirka.

    
===================================================================
 Strava

  Strava je zajištěna na sobotní večer, kdy se bude v hostinci U Malivánků grilovat selátko a pivko poteče proudem i ostatní nápoje. Bohužel za vlastní zlaťáky.

Ubytování:

Pro nenáročné pod širákem nebo ve stanu(stan, spacák i karimatku je třeba mít vlastní).

Je možné využít ubytování v okolí Vojnova Městce:
1) http://www.strelnice.net
2) Aleš Šimák Hotel U Šimáka, nabídka ubytování v hotelu s restaurací
 Kontakt: Telefon: +420 566659276, Fax: +420 566659276, E-mail: mailto:asimak@quick.cz
3) http://penzionvysocina.unas.cz/ubytov.htm
4) Ubytování U PECINŮ, Mikuláše Střely 192, 58266 Krucemburk, tel.: +420 569 697 188
5) Rekreační středisko Štíří Důl, Hluboká u Krucemburku, telefon: +420 569 697 115
atd.

Podrobnější informace o soutěži, stravě, ubytování nebo třeba jak se dostanete do Vojnova Městce získáte na mailto:kintim@centrum.cz nebo tel. 723 678219.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.