Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Cíl neznámý odstartuje 3. července

Cíl neznámý odstartuje 3. července

18.6.2004, Jiří Marek

Vypni telku pecivále,                                   
pusť se sukně od mámy
a přijeď na Vysočinu
vyhledat Cíl neznámý!

POZVÁNKA na cykloturistickou orientační soutěž Cíl neznámý Vojnův Městec 2004

Termín:
Sobota 3.července 2004

Prezentace:
7.00 – 7.45 hod.
Střelnice Světnov

Startovné:
150,- Kč / družstvo
 
Jak se dostanete na Střelnici Světnov(www.strelnice.net) ?

Střelnice se nachází mezi obcemi Škrdlovice a Světnov cca 10 km od Žďáru nad Sázavou a cca 10 km od Vojnova Městce. Ve Světnově je třeba odbočit za silážní věží doleva (podle směrovky, za mostem), na další odbočce cca 400 m doprava (podle směrovky). Cesta je až ke střelnici asfaltová. Když pojedete od Vojnova Městce, tak Vaše cesta bude kratší, když se vydáte přes Škrdlovice. Pro lepší orientaci přikládám mapku(je na konci pozvánky) s vyznačením, kde se střelnice nachází.

PROPOZICE

Co potřebujete, co musíte znát, abyste mohli absolvovat soutěž?
To nejdůležitější co potřebujete je dobrá parta lidí, se kterou si budete užívat nejrůznější soutěže, vyjížďky na kolech po krásném kraji Vysočiny a večer posezení s hudbou u dobrého jídla a pití.

Vaše družstvo musí být minimálně dvojčlenné, ale horní počet členů družstva omezen není. Znát potřebujete minimum o práci s mapou a itineráři orientačních soutěží. Jestliže jste však žádnou podobnou soutěž neabsolvovali, ničeho se nebojte. Dětskou „šipkovanou“ jistě všichni znáte z dětství, a o nic jiného vlastně v soutěži nejde. Letos určitě nezapomeňte na plavky.  

Přihlášky:
Přihlášku zašlete, doručte, oznamte, zavolejte… nejpozději do 28.června na adresu, k osobě: Roman Kuttelwascher, Vojnův Městec 281, 591 01  Žďár nad Sázavou 1,
e-mail:kuttelwascher@fischer-air.cz nebo kintim@centrum.cz, mobil:723 678 219.

Přijetí do soutěže se nepotvrzuje. Pořadatelé si vyhrazují právo udělení výjimky.

Vybavení:
K  absolvování soutěže potřebujete jízdní kolo a boty. Během soutěže se budete pohybovat po zpevněných vyasfaltovaných cestách, ale na pár metrů(kilometrů ) „polňaček“ přece jenom dojde. Takže výběr kola je třeba přizpůsobit těmto okolnostem, ale myslím si, že s výjimkou „galuskáčů“ jsou ostatní kola doporučena – nevyjímaje slavné ruské Ukrajiny, i těmto bicyklům je tempo soutěže přizpůsobeno. Mapu Žďárské vrchy v měřítku 1 : 50 000 od firmy SHOCart (číslo 49), ale nutně ji potřebovat nebudete, protože na startu soutěže obdržíte černobílou kopii výseku mapy, ve  které se budete pohybovat. Mapu tak doporučujeme, ale nevyžadujeme. Určitě nezapomeňte tužky: propisovačku, obyčejnou tužku nebo třeba i pastelky.

Oblečení doporučujeme přizpůsobit skutečnosti, že se celý den budete pohybovat v přírodě, a jak jsme se v předchozích ročnících přesvědčili, voda v podobě deště se soutěži nevyhýbá. Malá svačinka s sebou také není na škodu. O „placatičce“ ani nemluvě. Během soutěže Vás budou zvát hospůdky na své pohoštění, kde se budete moci dosyta nadlábnout, ale nezapomeňte se v nich jako některá družstva v minulosti.

Program soutěžního dne:
7.00-7.45 prezentace
7.45-8.00 zahájení
8.00-17.00 soutěž
19:00-20:00 vyhlášení výsledků
(program pouze orientační, vše závisí na počtu družstev v soutěži a především na počasí…)


Pravidla soutěže:
Podrobná pravidla obdržíte na startu soutěže. Hodnocení se provádí součtem bodů (získáváte za plnění úkolů, her, za správný průjezd tajnou tratí). Vítězí družstvo s největším počtem bodů.

Závěrečná ustanovení:
Každý účastník cykloturistické orientační soutěže Cíl neznámý 2004 jede na své vlastní nebezpečí. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní problémy či jakákoliv zranění, k nimž dojde během soutěže, ať již z důvodu přecenění vlastních sil, nesprávným odhadem situace, zásahu třetí osoby, působením přírodních sil, nebo jakýchkoliv jiných příčin.

Soutěž se koná za běžného silničního provozu podle platných pravidel silničního provozu.   Soutěžící se účastní soutěže na vlastní náklady a jsou povinni zachovávat veškeré předpisy, bezpečnostní opatření a dbát pokynů pořadatele.

Hlavní rozhodčí má právo ze soutěže vyloučit posádku pro nesportovní chování, bezohlednost vůči soupeřům, pro zjišťování údajů od ostatních soutěžících, za nepovolený doprovod a za používání radiových prostředků a mobilních telefonů.

Na soutěž vás srdečně zveme a budeme se těšit na setkání s již ostřílenými soutěžícími, ale samozřejmě se těšíme i na nové přátele, kteří pojedou letošní již 7. ročník soutěže poprvé.

Na startu se na Vás těší pořadatelé Lejka a Roman

Ubytování a strava:
Ubytování i strava je zajištěna od pátku 2. července v odpoledních hodinách až do neděle 4. července. Po dohodě i dříve nebo si svůj pobyt můžete i prodloužit. Je k dispozici 12 lůžek rozmístěných ve 4 pokojích, sprchy, toalety i kuchyňka.

Kdo se nevejde na postel, tak si může vybrat, jestli bude spát na koberci nebo na lině ve spacáku, venku ve stanu či pod širým nebem(spacák, stan i karimatku je nutno si vzít s sebou).
 
Ceny za ubytování(kombinace ubytování a ceny lze ještě projednat s p. Sedláčkem):

lůžko/noc + sprcha + záchod (splachovací) + kuchyňka  ……. 150kč
lůžko/2 noci + sprcha + záchod (splachovací) + kuchyňka  …. 250kč
ostatní přespání s využitím sprchy + záchodu(suchého)+kuchyňky .…50kč na osobu a noc

Lze zaparkovat automobil a úschovna kol bude také k dispozici.

Výběr jídel z jídelníčku: klobásky, utopenci, dršťková polévka, vajíčka na slanině i bez, kančí gulášek a sele na rožni. Točit se bude pivečko Bernard(světlé, tmavé i řezané).Bude i víno, limo atd.
Rezervaci ubytování popřípadě požadavek na vegetariánské jídlo je třeba oznámit současně s přihlášením se do soutěže.

Ubytování a stravu pro nás zajišťuje správce střelnice pan Sedláček Josef.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.