česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Jiskra vyhrála fotbalový turnaj v Herálci

Jiskra vyhrála fotbalový turnaj v Herálci

11.7.2005, Ing. Miroslav Joska

Městecký tým se zaskvěl i jinde než doma a v dobře obsazeném turnaji v nedalekém Herálci zvítězil. TJ Jiskra hrála ve složení: Jiří Bartaloš, Radim Chmelíček, Petr Čermák, Michal Cyrmon, Jiří Janáček ml., Miroslav Joska, Jan Ročárek.

Konkurence byla silná. Hrálo 12 mužstev, která byla rozdělena do třech skupin. Kromě domácích týmů se představili i hráči z Brna, Čáslavi, Hlinska, Cikháje. Fotbal se hrál na malém hřišti 2 x 12 minut (4 hráči v poli + brankář).

TJ Jiskra nejprve s přehledem vyhrála svoji skupinu. To si poradila se Stánky B (10:0) Skaláky (6:2) a Cikhájí (10:1).  Tedy neztratila ani bod a měla impozantní skoré, proto byla nejvýše nasazený tým do vyřazovacích bojů.

Ve čtvrtfinále se městecký tým utkal s Čáslaví (loňskými vítězi). Spíše než fotbal připomínala hra boj. Soupeř nasadil tvrdou hru, kterou rozhodčí potrestal jen jednou červenou kartou a to až v závěru utkání. Šance se příliš nerodily, a tak zápas skončil bez branek. Musely tedy rozhodnout penalty. Ty rozhodla až čtvrtá série. První tři série proměnili penalty všichni střílející hráči (u nás to byli: Chmelíček, Ročárek, Janáček). Ve zmíněné čtvrté sérii vystihnul brankář Miroslav Joska střelu, kterou vyrazil. Poté náš hráč (opět Chmelíček) proměnil penaltu a Městec mohl oslavovat postup mezi nejlepší čtyřku týmů.

V semifinále nás čekalo Brno.  Na obou týmech už byla znát citelná únava. Tým TJ Jiskry byl mírně lepší. Na konci prvního poločasu se převaha projevila prvním gólem. Hráči Brna byli také blízko gólu, ale obránce Petr Čermák nás zachránil odkopem míče na brankové čáře. Těsně před koncem utkání jsme potvrdili vítězství dalšími dvěmi brankami.

Ve finále se na nás těšil domácí a zároveň pořádající tým AZ auta. Toto utkání nabídlo pohledný kvalitní technický fotbal. Šance se tvořily na obou stranách. Na začátku druhého poločasu se Městec ujal vedení – to se trefil k tyči  Chmelíček. Poté se domácí snažili vyvinout tlak. Jeho výsledkem byla trefená tyč a další slibné šance. Všichni hráči v městeckých dresech ale pečlivě bránili, vydali ze sebe maximum,  těsné vítězství uhájili a stali se tak celkovým vítězem turnaje.

Všichni městečtí hráči podali skvělý výkon. Důkazem je nejvíce vstřelených branek na turnaji a nejméně obdržených.  Navíc Radim Chmelíček vyhrál cenu pro nejlepšího střelce turnaje.