Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Zakončení městecké ligy v malé kopané

Zakončení městecké ligy v malé kopané

12.9.2010, Ing. Miroslav Joska

V sobotu 11.9. odpoledne za pěkného pačasí byl zakončen další ročník městecké ligy v malé kopané. Vítězství suveréně obhájila domací TJ Jiskra. Druhý městecký tým nedokázal uhájit druhé místo a skončil třetí.

Tým Rychlých Špuntů totiž potřeboval neprohrát v základní hrací době s nováčkem ze Škrdlovic. Domácí mužstvo ovšem nedokázalo navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a v průběhu zápasu prohrávalo již 0:3, když domácího brankáře Virgla dokázal dvakrát překonat Henych a jednou Höfner. Čestný gól Ondráčka přišel až příliš pozdě, a tak se z druhého místa mohli radovat škrdlovičtí.
Ve druhém zápase se utkaly týmy Cikháje a TJ Jiskry. Oběma mužstvům již o nic nešlo, neboť Jiskra měla jisté vítězství v lize a Cikháj měla naopak jisté páté místo. Městec nakonec vyhrál přesvědčivě 9:0. Tento zápas ovšem nabídl jiný zajímavý souboj a to sice o boj o celkového vítěze střelců. Nestárnoucí Šikl dokázal skórovat čtyřikrát a dokázal se dotáhnout na Jiřího Janáčka, který vstřelil pouze góly dva. Po vzájemné dohodě si oba aktéři po zápase zastříleli penalty, ve kterém byl úspěšnější Šikl, který tak vítěze střelců vyhrál již potřetí po sobě.
Poté následovalo slavnostní vyhlášení a předání cen. Na pátem místě se umístila Cikháj, které se sezóna příliš nevydařila. Měla jedno kontumační vítězství nad Krucemburkem a jeden bod za prohru po penaltových rozstřelech. Přesto tento sympatický tým zasluhuje pochvalu a poděkování, za pravidelnou poctivou docházku i přes ztížené podmínky, které panovaly díky rekonstrukci silnice.
Čtvrtý skončil Krucemburk, který by možná mohl být výš, kdyby dorazil a odehrál zápas s Cikhájí, nebo kdyby dokázal předem požádat o odložení zápasu. Místo toho krucemburští, kteří to mají "za humny" jednoduše nedorazili. Tento mladý tým jako jediný dokázal být trochu vyrovnanějším soupeřem TJ Jiskře a určitě má na vyšší příčky. 
Třetí skončil domácí tým Rychlých Špuntů, který by se letos mohl nazvat "penaltovým králem". Dokázal totiž vyhrát všechny penaltové rozstřely, které následovaly po remízách. Sezónu měli rozjetou ke slibnému druhému místu, ale bohužel v posledním kole hráči nedokázali uhrát remízu s týmem Škrdlovic a proto se museli spokojit se třetím místem.
Při své první sezóně dokázali hráči ze Škrdlovic navázat na úspěchy svých starších předchůdců a překvapivě skončili hned druzí. Kaňkou na jejich úspěchu je nezodpovědný přístup k zápasu s domácí TJ Jiskrou, kdy dorazili proti nejsilnějšímu týmu v neuplné sestavě a asi obdrželi největší porážku v historii ligy. K ostatním zápasům ovšem přistoupili zodpovědněji a pokud budou pokračovat ve výkonech a přístupu, který předvedli proti Špuntům, mohou myslet na nejvyšší pozice pravidelně a třeba někdy i potrápí TJ Jiskru.
První místo jak jinak po šesté po sobě domácí TJ Jiskra Vojnův Městec. Tento tým složený převážně ze současných a bývalých skvělých fotbalistů je v této soutěži někde jinde než zbytek startovních pole. Celou soutěž vyhrál s velkým přehledem.
Závěrem trocha zamyšlení. Musíme konstatovat, že tato sezóna byla podivná. Začínají se zde vyskytovat a zvětšovat problémy s přístupem, docházkou a spolehlivostí hráčů a tím i týmů. Už během sezóny se odhlásil Světnov, který nedokázal sehnat dostatek hráčů. S docházkou měly problémy téměř všechny týmy. Bohužel se toto týká zejména mladší generace, která nemá příliš zájem o sport a na hřišti jim dělá větší radost tvořit nepořádek, něco poškodit nebo zničit.  Ti mladí, kteří aspoň občas si přijdou zahrát, tak bohužel vynikají zejména svoji nepravidelnou docházkou a výmluvami. Pryč jsou doby, kdy byli mladí vděční, že si vůbec mohli zahrát. Možná už se tedy i zde projevil nástup počítačové generace a moderní doby. Ačkoliv nejsem zasvěcen do všechen problémů týkající se obce a TJ Jiskry, tak si dovoluji konstatovat, že se zde zaspala doba, ve které probíhal obrovský rozmach vybudování nových hřišť a kurtů v republice financované zejména z dotací EU. Ve Vojnově Městci je už velmi zastaralý povrch, a to jak hřiště na fotbal, tak kurt na míčové hry.  Můžeme si také poté položit otázku, jestli by se aspoň někteří z dnešní mládeže více nevěnovali sportům, kdyby zde pro sport byly vhodnější podmínky.

Připomínky pište na miman@centrum.cz.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.