Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Dobré zprávy ze slavkovského petangového bojiště

Dobré zprávy ze slavkovského petangového bojiště

25.7.2010, Zdeněk Konopásek

Karel Malivánek spolu s Jakubem a Zdeňkem Konopáskovými obsadili na prestižním turnaji trojic čtvrté místo

V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se už tradičně touto dobou konal jeden z nevýznamnějších petangových turnajů sezony, Grand Prix D'Austerlitz. Zúčastnilo se přes sedmdesát trojic, kvalifikace se hrála v osmnácti čtyřčlenných skupinách. Prostě plno lidí.

Triplet Karel Malivánek, Jakub Konopásek a Zdeněk Konopásek (všichni z PK 1293) měl navzdory děsnému počasí dobrý den. Nasazeni až jako 22., skončili nakonec na pěkném čtvrtém místě. Ze skupiny postupovali jako první, když na poměrně tvrdém a stromy zastíněném hřišti zdolali i favority skupiny - tým Ivety a Doroty Hájkových s Oldřichem Mallatem. Ve vyřazovacích bojích "dvaatřicítky" získal městecký triplet cenný skalp rozjeté trojice ze spřízněné Petanque party Sněžné - bylo to vysočinské derby. Přitom otec a syn Hanělové a Bob Bukáček ve skupinách senzačně porazili první nasazený tým celého turnaje (Hašek-Netušil-Hejl ml.); a také způsob, jakým borci ze Sněžného chvíli předtím otočili zápas proti týmu Tomáše Stokláska, byl famózní. Když v následujícím dramatickém zápase městeckého týmu protivník (Pavel Bureš st., Jana Burešová a Kamil Vajčovec) takticky nezvládl koncovku, bylo tu semifinále. Teprve tam triplet PK 1293 prohrál. Proti sobě měl česko-slovenský tým ve složení Hana Šrubařová (Carreau Brno), Diana Soboličová a Andrej Fratrič a také narůstající únavu a prokřehlost vlastních těl z několikahodinového hraní ve studeném dešti. Bylo to těsné. Skoro celý zápas městecká trojice vedla o několik bodů, ale samotný závěr neudržela - finále uteklo. Vyčerpání a skleslost z promarněné šance na boj o vítězství pak přispěly k tomu, že hráče z PK 1293 doslova smetl v boji o třetí místo skvěle hrající tým Milana Haška (Slope Brno), Radka Netušila (Aura HB) a Pavla Hejla ml. (PCBD).

I když tedy při troše štěstí mohl být výsledek ještě lepší, je celkové čtvrté místo pěkným petangovým překvapením uprostřed léta. Snad se zase brzy něco podobného podaří.

Převzato z webových stránek klubu na adrese http://pk1293.vojnuvmestec.cz.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.