Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Petanque jako extrémní (zimní) sport

Petanque jako extrémní (zimní) sport

1.1.2011, Zdeněk Konopásek

Silvestrovského turnaje se mezi hromadami sněhu zúčastnilo 12 statečných

Andrea, Hanka, Jakub, Jitka, Karel, Libor, Martin, Míša, Pavel, Radek, Verunka (prostřídaná v průběhu turnaje Víťou), Zdeněk - tihle všichni přišli v pátek dopoledne, během posledního dne roku 2010, na hřiště za sokolovnou a odehráli čtyři kola dnes již tradičního Silvestrovského turnaje. Hrálo se ve dvojicích, které se za pomoci přítomných děcek losovaly pro každý zápas zvlášť, stejně jako soupeři. Body a vítězství se ale počítaly pro jednotlivce. Popíjelo se svařené víno, rum s griotkou, ojediněle i "dobře chlazené" pivo; nad ohýnkem se opékaly klobásy... Jak jinak vzdát hold ocelovým koulím a oslavit uplynulou herní sezónu?

Celkovým vítězem se tentokrát stala Hanka Barešová se čtyřmi vítězstvími. Nepoznala za ten den porážku - šťastná to žena! Tří vítězství nedosáhl nikdo, všichni ostatní vyhráli pouze dvakrát nebo méně. Jako druhá díky souhrnému skóre skončila Andrea Machovcová a třetí místo obsadila podivuhodná smíšená bytost: Verunka Hošáková/Víťa Malivánek a Martin Hošák (stejné skóre). Podrobné výsledky jsou na stránce turnaje zde, obrázky tady.

Takže dobré to bylo, skvělé. Petanque budiž pochválen!

Převzato z webových stránek PK 1293 na adrese http://pk1293.vojnuvmestec.cz

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.