Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Regionál Východ vyhráli domácí borci!

Regionál Východ vyhráli domácí borci!

31.5.2005, Jiří Marek

Kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky (MČR) v pétanque trojic vyhráli borci z Pétanque klubu 1293 Vojnův Městec. Trojice hráčů Oldřich Brož st., Vlastimil Vejmělek a Karel Malivánek (na fotografii vlevo dole) nenašla v regionálním kole Východ přemožitele. Vítězstvím si družstvo vybojovalo účast ve finálovém turnaji MČR.

Z vojnoměsteckého klání postoupilo do závěrečných bitev osm nejlepších týmů. O postup usilovalo ve Vojnově Městci osmnáct trojic z východní části republiky. Své zástupce na Žďársko vyslali kluby z Brna, Krumsína, Litovle a Slavkova.

Regionální kolo Východ odehráli hráči pétanque na zbrusu novém velkoplošném hřišti. To, zřejmě jako vůbec první specializovanou plochu pro pétanque v České republice, vybudoval v obci z vlastních prostředků místní klub za zhruba sto tisíc korun.