česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Svatováclavské koule jsou v Brně

Svatováclavské koule jsou v Brně

14.10.2004, Jiří Marek

Čtvrtý ročník turnaje pétanque dvojic – Svatováclavské koule – vyhrála dvojice z Brna, Jiří Šrubař, Pavel Hodboď (oba Carreau Brno). Z domácích hráčů se nejvíce v „A“ turnaji dařilo Oldřichu Brožovi st. a Vlastimilu Vejmělkovi, když obsadili „bramborovou“ čtvrtou příčku.

Do první desítky, z dvaceti šesti členného startovního pole, se ještě prosadili Jiří Bartaloš st. se Zdeňkem Urabanem (6. místo) a PK 1293 Vojnův Městec reprezentující hráči ze Sněžného František Haněl a Ondřej Haněl.

„B“ turnaj o Svatováclavské koule se stal kořistí vojnoměsteckých hráčů Víta Malivánka a Karla Malivánka. Druhé místo obsadil, po vyřazení z „A“ v „béčku“ startující František Haněl a Ondřej Haněl. Do „B“ turnaje nastoupilo osmnáct dvojic.

Čtvrtý ročník turnaje pétanque o Svatováclavské koule pořádal Pétanque klub 1293 Vojnův Městec na hřišti za sokolovnou. Putovní pohár si vítězové odvezli do Brna.