Vojnův Městec
česky english deutsche

Vajtovky 2011

12.6.2011, Zdeněk Konopásek

Vítězové hlavního turnaje Vajtovy koule 2011
V sobotu 11. června 2011 se uskutečnil další petangový turnaj dvojic ve Vojnově Městci

Vajtovy koule, turnaj dvojic v petanque, se tradičně konají kolem poloviny června. To pro pořadatele není úplně jednoduchý termín. Turnajů je během roku na programu čím dál víc a červen patří k nejobsazenějším měsícům, s řadou významných událostí. Letos Vajtovkám "konkurovalo" zejména MČR žen a Centrope v Maďarsku, ale také ještě další turnaj dvojic v Loděnicích. I tak si letos cestu do Vojnova Městce našlo plno dobrých hráčů a hlavního turnaje se zúčastnilo krásných 46 týmů. Za odměnu si užívali krásného počasí, napínavých zvratů ve hře a veškerého dobrodiní u stánku s občerstvením (po pečeném seleti se jen zaprášilo).

Absolutním vítězem se stali Fighters Pavel Hejl ml. (P.C.B.D.) a Tomáš Stoklásek (Fňáky Brno), kterým se ve Městci prostě tradičně daří. Ti ve finále porazili dvojici Miroslava Krpce (Hrode Krumsín) a David Faltýnek (nezař.), překvapení turnaje. Na třetím místě skončili hráči z Adamova (klub Fenyx), tedy Pavel Král a Patrik Schimmerle. Doprovodný B turnaj Tullamore Dew (o láhev stejnojmenného pitiva) vyhráli zkušení hráči z nedalekého Sněžného František Haněl a Bohuslav Bukáček (Petanque Parta Sněžné). Z domácích hráčů se nejlépe umístil Jakub Konopásek, který hrál ve dvojici s Ondrou Preussem (POP Praha): ve vyřazovacích bojích nepostoupili přes pozdější vítěze celého turnaje a skončili pátí. Až na desátém místě skončili Oldřich Brož a Zdeněk Konopásek, kterým se tentokrát nedařilo - snad tedy příště...

Děkujeme všem, kteří přijeli a zveme je opět příště.

Převzato z webových stránek klubu na adrese http://pk1293.vojnuvmestec.cz. V příslušné sekci klubových stránek je dostupná fotogalerie z turnaje.

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.