Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Vajtovy koule 2010: Jakub Konopásek na čtvrtém místě, Olda Brož na pátém

Vajtovy koule 2010: Jakub Konopásek na čtvrtém místě, Olda Brož na pátém

14.6.2010, Zdeněk Konopásek

V tradičním petangovém klání ve Vojnově Městci tentokrát naši hráči bodovali zejména jako členové smíšených, polo-domácích týmů

Kolik lidí na turnaj 12. června do Vojnova Městce přijede, jsme se dlouho jen dohadovali. Ve stejný den se totiž konalo nejen Mistrovství ČR žen, ale především turnaj Centrope v Maďarsku, kam pochopitelně mířilo nemálo hráčů české elity. Pár dnů před turnajem bylo předběžně zaregistrováno kolem třicítky dvojic, ale nakonec - asi i díky pěknému počasí - jsme zahajovali se 46 dublety. Takže pěkně navštívený regionální turnaj.

Hrály se napřed čtyři kola systémem švýcar, šestnáct nejlepších týmů pak postoupilo do vyřazovacích bojů. Ostatní se mohli spolu s dalšími zájemci zúčastnit doprovodného turnaje Tullamore Dew. Vítězný tým hlavního turnaje už "bednu" v Městci dobře zná: Pavel Hejl ml. a Tomáš Stoklásek hráli opravdu dobře. Na druhém místě skončili František Haněl a Bohuslav (Bob) Bukáček z nedalekého Sněžného (Petanque Parta Sněžné) - loni tihle kamarádi na turnaje skoro nejezdili, takže tentokrát byli nasazeni až jako jedni z posledních: o to skvělejší je jejich letošní finálová účast. Blahopřejeme! Třetí místo obsadili Pavel Bureš ml. (KLIP Litovel) a Jakub Kučera (Hrode Krumsín). Těm v boji o medaili podlehl smíšený tým Jakuba Konopáska (PK 1293 Vojnův Městec) a Ondřeje Preusse (POP Praha). Čtvrté místo těchto borců tedy znamená největší letošní úspěch domácího hráče na tomto turnaji. Hned za nimi, tedy na pátém místě, ovšem skončil další městecký hráč, a to Oldřich Brož st., který hrál tentokrát s Jiřím Ježkem ml.(PEK Stolín). Relativně dobře nasazenému týmu Zdeňka Konopáska (PK 1293 Vojnův Městec) a Jakuba Konšela (POP Praha) se bohužel kvalifikační kola švýcara nepovedla a do šestnáctky nepostoupili. Chuť si ale tenhle zpola-domácí tým aspoň trochu spravil v doprovodném turnaji. Dosáhli na vítězství sadou pěti výher v řadě - a nutno říci, že úroveň všech těchto zápasů vůbec nebyla špatná, jako by ani nešlo o "béčkový" turnaj. (Stojí možná za zmínku, že tuhle sobotu nejlépe umístění městečtí hráči - Zdeněk Konopásek, Oldřich Brož st. a Jakub Konopásek - jsou titíž, kteří nedávno přivezli velmi cenné páté místo z mezinárodního Centrope turnaje trojic v Polsku.)

Samotný turnaj proběhl bez vážnějších zádrhelů či protestů a skončil podle plánu ještě před soumrakem (a před příchodem dešťů). Velkou zásluhu na hladkém průběhu má pořadatelský tým v čele s ředitelkou turnaje Hanou Barešovou a hlavní rozhodčí Libor Machovec. V horkém dni přišla k chuti čepovaná dvanáctka pivovaru Chotěboř a vepřové maso, které již tradičně připravil Karel Malivánek a nad ohněm obětavě opékal Ruda. V občerstvovacím stanu se o spokojenost hráčů starali především Jitka Brožová, Andrea Machovcová a Jiří Imramovský. Poděkování ovšem patří všem domácím, kteří s pořádáním této sportovní události jakkoli pomohli, ať už při přípravě hřiště, cen nebo sponzorskými dary. Celkově se tentokrát hráčsky turnaje zúčastnilo 14 členů PK 1293 (a navíc 3 další neregistrovaní místní hráči) - to je povzbudivé číslo, které po hubenějších ročnících ukazuje, že náš klub "žije a hraje". Děkujeme nakonec také za účast všem, kteří do Městce přijeli odjinud, zblízka i z daleka, a těšíme se na shledanou v září, na Svatováclavském turnaji. Ať žije petanque, ta rozkošná, hrbolatě-nevyzpytatelná hra!

Převzato z webových stránek klubu http://pk1293.vojnuvmestec.cz. Na obrázky z turnaje se můžete podívat zde.

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.