Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Vejmělek osmým nejlepším v republice

Vejmělek osmým nejlepším v republice

27.5.2006, Jiří Marek

Vlastimil Vejmělek

Hráč Pétanque klubu 1293 Vojnův Městec Vlastimil Vejmělek obsadil na Mistrovství České republiky v pétanque jednotlivců  skvělé osmé místo. V konkurenci 114 soupeřů se na turnaji hraném ve Vojnově Městci senzačně probojoval k mistrovskému titulu Ondřej Haněl! Sedmnáctiletý hráč Pétanque party Sněžné přitom ještě v loňském roce hrál pod hlavičkou vojnoměsteckého klubu.

Mistrem České republiky v pétanque jednotlivců se na mistrovství republiky 20.5. stal Ondřej Haněl! Ve skupině postupně porazil Tomáše Jirkovského /PK Osika/ a Jiřího Koreše /PC České Budějovice/.

V play off nejlepších 64 hráčů porazil Miroslava Turinského /PK 1293 Vojnův Městec/, dále Tomáše Valentu /Klip Litovel/, pak v osmifinále narazil na nejlepšího hráče žebříčku ČR Milana Haška. Toho po velkém boji porazil 13:12!

Ve čtvrtfinále vyřadil Radka Netušila /AURA Havlíčkův Brod/ a v semifinále pátého hráče žebříčku ČR Jaroslava Vlka /POP Praha/.

Ve finále Ondra Haněl narazil na rodilého francouze Francka Ferlaye hrajícího za klub Carreau Brno. Po napínavém boji zvítězil 13:8 a stal se tak Mistrem České republiky pro rok 2006.

Z vojnoměsteckých hráčů se podařilo ze skupiny postoupit kromě Vejmělka jen Miroslavu Turinskému. Hned v prvním kole vyřazovacích bojů však podlehl pozdějšímu překvapivému vítězi ze  "sousedního" Sněžného.

Karel Malivánek ani Oldřich Brož st. neprošli sítem základní skupiny.

Mezi nejlepších 64 hráčů postoupil ze Sněžného také Bob Bukáček, avšak po tuhém boji podlehl Milanu Bayerovi. Frantovi ani Petře Hanělovým se nepodařilo postoupit ze skupiny.