Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Velikonoční turnaj: třetí místo pro PK 1293

Velikonoční turnaj: třetí místo pro PK 1293

16.4.2010, Zdeněk Konopásek

V sobotu 10. dubna proběhl tradiční turnaj dvojic v petanque Velikonoční vejce - a domácí hráči nezačali sezonu špatně.
Oldřich Brož st. a Zdeněk Konopásek (3. místo)

V sobotu 10. dubna se do Vojnova Městce sjeli hráči petanque z mnoha koutů země, aby se tu utkali v tradičním turnaji o Velikonoční vejce. Jde v současnosti o nejvýznamnější zdejší turnaj, který již několik let plní kritéria pro zařazení do kategorie "prestige". Zúčastnilo se celkem 60 týmů (dvojic) - z toho čtyři hráči z první desitky celonárodního žebříčku a hned dvacet ze třiceti nejlepších českých borců. Velmi slušně obsazený turnaj.

Velikonoční termín je na Vysočině vždy trochu riskantní z hlediska počasí. Zatímco loni se hrálo v tričkách a při sluníčku, letos hráče počasí zradilo. Na víkend se prudce ochladilo a již během prvního zápasu se z nebe po několik minut sypaly ledové krupky. To se pak během dne ještě několikrát opakovalo. Když jsme v půl deváté večer vyhlašovali vítěze B turnaje Karlova pomlázka (hlavní turnaj se uzavřel o chvíli dříve), přiběhl z venku do sokolovny Rubi Gorroňo López a svou lehce lámanou češtinou všechny burcoval, aby se šli podívat ven, že tam padají (pokus o fonetický přepis) "takhle velké bílé vlošky". Měl pravdu. Celé hřiště bylo pod 2-3 centimetrovou sněhovou pokrývkou... letos to prostě bylo náročné.

Vítězný tým: Pavel Bureš ml. (KLIP Litovel) a František Kaplánek (Hrode Krumsín)

Vítězem hlavního turnaje a držitelem putovního poháru pro tento rok se stali Pavel Bureš ml. (KLIP Litovel) a František Kaplánek (Hrode Krumsín). Ve finále jim podlehli Tomáš Kutý (SKP Hranice VI - Valšovice), Martin Pírek (Hrode Krumsín). Ti byli na tomto turnaji loni pátí, takže si ještě o několik míst polepšili. Úspěch zaznamenali také dva hráči pořádajícího klubu, PK1293 Vojnův Městec: Oldřich Brož st. a Zdeněk Konopásek totiž skončili na pěkném třetím místě, když v semifinále nestačili na pozdější vítěze celého turnaje. Klíčovým bodem v jejich cestě za "bronzem" bylo patrně první vyřazovací utkání o postup mezi nejlepších osm. Tehdy proti Michalu Habáskovi a Milanu Haškovi vstali z mrtvých. Z beznadějně vypadajících 0:9 po prvních dvou minutách hry nakonec obrátili skóre na konečných 13:12.

Druhé místo v turnaji: Tomáš Kutý (SKP Hranice VI - Valšovice) a Martin Pírek (Hrode Krumsín)

V doprovodném B-turnaji Karlova pomlázka získali do letošního držení malý putovní pohár Milan a Jiřina Demčíkovi (oba PK Jupiter Vědomice), druzí skončili Aleš Vencl a Vladimír Brázda (oba 1. KPK Vrchlabí) a třetí místo obsadili Rubi Gorroňo López a Josef Cihák (oba PCP Lipník).

Na hřištích se se soupeři i s nepřízní počasí potýkalo osm místních hráčů. Členové klubu byli ovšem nepřehlédnutelní i jinde - když svou hráčskou účast obětovali pořadatelským povinnostem. Na přípravě rozmáčeného hřiště a zázemí celého turnaje se sice podílela celá řada městeckých, nicméně zvláštní uznání si zaslouží právě ti, kteří se během turnaje plně věnovali těm povinnostem, které prostě s vlastní hrou skloubit nejdou: Libor Machovec jako hlavní rozhodčí a osádka baru a kuchyně - Hanka Barešová (ředitelka turnaje), Jitka Brožová, Andrea Machovcová, Barbora Barešová a Barbora Malivánková.

Mimořádné poděkování za účast na letošním velikonočním turnaji, za odhodlání a výdrž, si díky neskutečně hnusnému počasí zaslouží opravdu všichni hráči. Věříme, že navzdory zimě, větru a všemu, co padalo z nebe, si každý užil pěkné zápasy a že se ve Vojnově Městci s mnohými opět brzo setkáme - například na turnaji Vajtovy koule, který nás čeká 12. června. Na obrázky z turnaje se můžete podívat v sekci Fotogalerie na webových stránkách klubu.

Převzato z http://pk1293.vojnuvmestec.cz

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.