Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Pétanque klub 1293 » Výprava na Barevné koule

Výprava na Barevné koule

16.5.2010, Zdeněk Konopásek

Na oblíbený petanque turnaj v Jaroměřicích nad Rokytnou přijelo z Vojnova Městce hned několik dvojic

Když jsme se před časem v našem petanque klubu domlouvali, že bychom se měli aspoň na jeden turnaj v sezóně vypravit ve větším počtu, jako na nějakou hromadnou klubovou výpravu, turnaj "Barevné koule" v Jaroměřicích nad Rokytnou byl jasná volba: krásné prostředí zámeckého parku, kvalitní a nepříliš obtížný terén, milí a pečliví pořadatelé. Už loni se nás tam vypravilo víc a bylo tam dobře.

PK 1293 byl letos zastoupený třemi ryze městeckými týmy a jedním smíšeným: Radek Turinský hrál s Martinem Hošákem, Olda Brož (st.) s Vítem Malivánkem, Zdeněk Konopásek s Karlem Malivánkem (před dvěma lety se jim na tomto turnaji podařilo umístit na pěkném pátém místě) a Jakub Konopásek nastoupil s Michalem Preussem z pražského POPu. Že nás nepřijelo ještě víc, mají na svědomí jednak tělesné neduhy a jednak hrozby studeného počasí a vytrvalých, vydatných dešťů, kterými nás těsně před turnajem masírovaly všechny noviny i televize. Kdo na tohle meteorologické šálení nedal a zariskoval, dobře udělal. Za celý den ani jednou nesprchlo; chvílemi bylo počasí skoro ideální, jen odpoledne se na chvíli udělala opravdu zima.

Do Jaroměřic se celkem sjelo na padesát týmů. Ani jednomu z našich se bohužel nepodařilo dostat přes pět kol švýcara mezi nejlepších osm, takže jsme všichni skončili v doprovodném B turnaji. Tři kola švýcarského systému B turnaje dopadly nejlépe pro Pavla Hejla(ml.) a Tomáše Stokláska, nicméně hned za nimi, na druhém místě skončili městečtí Karel Malivánek se Zdeňkem Konopáskem, čtvrté místo patřilo Víťovi Malivánkovi a Oldřichu Brožovi. Typická situace: z celkem osmi zápasů hráli KM a ZK hned tři proti dalším týmům Vojnova Městce, proti MH a RT opakovaně... No a pro úplnost, hlavní turnaj vyhrála dvojice Jaroslav Kravka a Jakub Rendla.

Převzato z webových stránek klubu: http://pk1293.vojnuvmestec.cz

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.