Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Stolní tenisté postoupili do krajského přeboru!

Stolní tenisté postoupili do krajského přeboru!

13.3.2005, Vladimír Škarvada

Výsledky druhé poloviny soutěží: Fryšava  12:6, Poděšín  17:1, Bystřice n/P  4:14, V. Bíteš  11:7, V.Meziříčí "B"  8:10, Nižkov "B"  12:6, Lhotky  16:2, Mostiště 11:7, Nové Město n/M  16:2 

Konečná tabulka OP I. třídy :

 1. Vojnův Městec     50 bodů
 2. Bystřice n/P         48 bodů
 3. Mostiště              47 bodů
 4. V. Meziříčí "B"      40 bodů
 5. Nížkov "B"           40 bodů
 6. Lhotky                 33 bodů
 7. Velká Bíteš          29 bodů
 8. Fryšava               27 bodů
 9. Nové Město n/M  25 bodů
10. Poděšín              21 bodů

Historického úspěchu dosáhli v letošní sezóně stolní tenisté TJ Jiskra. Poprvé v historii se oddíl stal přeborníkem okresu Žďár n/S a vybojoval postup do krajského přeboru. Sezónu dokončil s obdivuhodnou bilancí 16-ti výher a 2 prohrami.

Nutno podotknout, že tento výsledek je o to cennější, že oddíl má minimální počet členů a v průběhu sezóny se ještě zranil stabilní člen "áčka" Pálka. Tohoto hráče musel zastoupit Janáček Jiří, který před začátkem sezóny již ukončil hráčskou kariéru. Páteř týmu tvořila trojice Trávníček, Fiala a Škarvada, jejichž individuální úspěšnost se pohybovala okolo 75% vyhraných zápasů. Ovšem ani Pálka a Janáček nebyli pouze "do počtu" a úspěšností blížící se 50-ti % výrazně napomohli úspěšnému výsledku.

Většího lesku výsledku dodává skutečnost, že oddíl je tvořen výhradně místními odchovanci a v tabulce se mu na záda dívají i oddíly z míst, kde hráčská základna je nepoměrně širší (Bystřice n/P, Velké Meziříčí, Velká Bíteš).

   Ve druhé části soutěže se zlepšily i výsledky "béčka", kterému výrazně pomohl návrat Michala Hendla. "Béčko", vedené nejmladším kapitánem v okresních soutěžích Petrem Machovcem, se udrželo v okresním přeboru III.třídy a zajistilo si tak kvalitní zápasy i v příští sezóně.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.