Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Zamyšlení kapitána "áčka"

Zamyšlení kapitána "áčka"

8.3.2004, Vladimír Škarvada

V neděli 7. březan skončily boje v okresních soutěžích ve stolním tenisu. V konečném účtování patří našemu "áčku" celkové druhé místo v okresním přeboru I. třídy, což znamená obhajobu loňského umístění. K závěru soutěží si dovolím krátké zamyšlení.

   Po celou sezónu náš tým bojoval v čestných soubojích o první místo. Tým ve složení Fiala, Pálka, Trávníček, Škarvada a Janáček svedl nejednu krásnou sportovní bitvu a bojovností a zápalem pro hru se dokázal vyrovnat celkům s mnohem větší hráčskou i materiální základnou. Vrcholem sezóny bylo utkání 17. kola, kdy se v přímém a sportovně vedeném utkání, o čelo tabulky, utkal v domácím prostředí s lídrem soutěže z Velkého Meziříčí a před početnou diváckou kulisou zvítězil 11 : 7. K poslednímu zápasu jsme zajížděli na stoly týmu SK Solex Hamry "C" s cílem potvrdit vedoucí pozici, čestně vybojovanou v předcházejícím kole. Jaké bylo překvapení, když se proti nám nepostavil tým soupeře, který odehrál dosavadní část sezóny, avšak téměř kompletní tým SK Solex Hamry "B", hrající divizi, tj. soutěž o dvě třídy vyšší než náš tým. Před zraky "kontroly" z Velkého Meziříčí jsme bojovali, ale na silného soupeře, se kterým se co do počtu tréninkových hodin a tréninkových možností při nejlepší vůli nemůžeme rovnat, prohráli.

   Jako kapitán našeho týmu si dovolím poznamenat, že umíme prohrát a jsme schopni čestnou prohru přijmout a uznat kvality soupeře, avšak se soupeřem, který patří do naší skupiny okresního přeboru I. třídy. Mimochodem SK Hamry "C" i přes výhru skončil na sestupové příčce. Po úřední stránce bylo samozřejmě vše v pořádku, protože tým soupeře má možnost mít na soupiskách hráče, kteří celou sezónu neodehráli ani jeden zápas a plní pouze "papírovou roli". Nicméně morálka a sportovní duch dostaly v tomto ročníku velmi silnou trhlinu. Smutný byl pohled na partu dospělých chlapů, v jejichž očích se objevily i slzy zklamání.

   I toto zklamání však pomine a příští rok se určitě s ještě větší vervou pustíme do bojů okresního přeboru I. třídy.

   Na závěr bych chtěl poznamenat, že sport je mojí velkou vášní a mezi sportovci mám i nejvíc přátel. Bohužel musím konstatovat, že v neděli 7.3.2004 jsem jich několik ztratil. Avšak ztráta přítele, kterému chybí smysl pro morálku, slušnost a sportovní duch, škoda není.

                                                                     Vladimír Škarvada
                                                             kapitán TJ Jiskra V. Městec "A"

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.