Vojnův Městec
česky english deutsche

Střelecký klub

Salámovku vyhráli Sedlák s Hendlem

19.9.2006, Jiří Marek, Střelecký klub
Tradiční salámovou soutěž Střeleckého klubu Vojnův Městec vyhrál v kategorii nečlenů klubu Petr Sedlák, v kategorii členů klubu Michal Hendl. Soutěže se zúčastnilo 23 střelců.

Střeleckou ligu vyhráli Bareš a Hendl

20.4.2006, Jiří Marek, Střelecký klub
Dne 25. března se v klubovně střeleckého klubu uskutečnilo 4. kolo zimní střelecké ligy ze vzduchové pušky. Soutěž probíhala od podzimu loňského roku do letošního března ve čtyřech kategoriích: členové klubu, nečlenové, ženy a děti do 14 let. Celkem se ligy zúčastnilo 27 závodníků. Vyhodnocení soutěže se uskutečnilo v hostinci U Malivánků se zajímavými cenami. První z každé kategorie obdržel pohár přeborníka ligy 2005/2006.

Střelci soupeřili ve Vojnově Městci o salám

28.9.2005, Jiří Marek, Střelecký klub
Střelecký klub Vojnův Městec uspořádal již dvacátý pátý ročník soutěže ve střelbě za vzduchové pistole - Salámovku.

Střelci přebrali vítězné poháry

25.3.2005, Jiří Marek, Střelecký klub

Ligu ve střelbě ze vzduchové pušky ukončili čtvrtým podnikem zimní série střelci ve Vojnově Městci. K poháru za celkové vítězství v lize v kategorii členů místního klubu se probojoval Milan Koten.

Střelecká liga finišuje, rozhodne 12. březen

19.2.2005, Jiří Marek, Střelecký klub
Střelecký klub pořádá soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky na deset plus deset ran. V sobotu 12. února se konalo třetí kolo ligy. Poslední rozhodující klání čtyřdílného podniku se uskuteční v klubovně střeleckého klubu v sobotu 12. března. Ten den proběhne po skončení závodu závěrečné vyhodnocení a nejlepším v každé kategorii bude předán putovní pohár.

Střelci stříleli o putovní pohár

18.11.2004, Jiří Marek, Střelecký klub

Dne 24. října se uskutečnil třetí ročník střelecké soutěže z velkorážného revolveru o Putovní pohár ke vzniku ČSR. Do střelnice Střeleckého klubu Vojnův Městec na Peckově skále se sjelo osmnáct střelců ze šesti střeleckých klubů.

Střelci soupeřili o salám

16.9.2004, Jiří Marek, Střelecký klub
Dne 28. srpna se na střelnici v Peckově skále ve Vojnově Městci uskutečnila tradiční střelecká soutěž „Salámovka“, která byla již 19. ročníkem. Pořádal ji Sportovně střelecký klub Vojnův Městec.
Soutěže se zúčastnilo bezmála 30 střelců nejen z Vojnova Městce, ale i z okolních vesnic a dalších střeleckých klubů.
Velký zájem při salámovce byl i o soutěž v lukostřelbě.

Z činnosti Střeleckého klubu Voj. Městec

23.7.2004, Jiří Marek, Střelecký klub
22. 6. 2004 uspořádal „Klub vojenských důchodců“ a „Vojenské sdružení rehabilitovaných“ ve spolupráci se Střeleckým klubem Vojnův Městec posezení se střeleckou soutěží. Soutěž se uskutečnila na střelnici v Peckově skále ve Vojnově Městci a soutěžilo celkem 15 účastníků.

Liga vzduchové pistole již zná vítěze

25.3.2004, Jiří Marek, Střelecký klub
K vítězství v Lize vzduchové pistole se v ročníku 2003/2004 po čtyřech střeleckých kolech prostříleli (zleva): Miroslav Nepovím, Zbyněk Hendl, Hana Barešová a Pavel Bareš. (foto: Oldřich Brož ml.)

Liga vzduchové pušky je v polovině

19.2.2004, Jiří Marek, Střelecký klub
Polovinu tradiční zimní soutěže ve střelbě ze vzduchové pušky mají za sebou střelci a příznivci Střeleckého klubu Vojnova Městce. Na čele průběžného pořadí se v kategorii soutěžních střelců uhnízdil Zbyněk Hendl se sedmibodovým náskokem před pronásledovatelem Janem Krausem. V kategorii nesoutěžních střelců v prvních dvou měřeních sil konkurenci přestřílel Pavel Bareš. V soupeření žen si to na ostří nože rozdávají Hana Barešová a Marie Polívková. Dětskou kategorii s desetibodovým náskokem vede Libor Machovec před Josefem Puchýřem. Soužtěže se účastní na 40 střelců.

Nejlepší mušku měli Koten s Brožem

18.2.2004, Jiří Marek, Střelecký klub
Střeleckou soutěží ve střelbě ze vzduchové pistole si zpestřili členové Střeleckého klubu Vojnův Městec zimní sezónu. V kategorii soutěžních střelců kraloval Milan Koten, když o rovných deset bodů za sebou nechal duo pronásledovatelů Nedělka Hendl. V kategorii nesoutěžních střelců v osamoceném souboji před zbytkem startovního pole přestřílel Brož Virgla o čtyři body.

Střelci si dali „První výstřel“

21.1.2004, Jiří Marek, Střelecký klub

První výstřel - pod tímto názvem se uskutečnila ve Střeleckém klubu Vojnův Městec první soutěž v roce 2004. Ve střelnici spolku v „Peckově skále“, si to střelci rozdali v disciplíně Sportovní pistole.

Střelci stříleli z velkorážného revolveru

26.10.2003, Jiří Marek, Střelecký klub
Třicet ran vypálil každý střelec na terč při druhém ročníku střelecké soutěže ve střelbě z velkorážného revolveru. Závod, který pořádal Střelecký klub Vojnův Městec ve střelnici v Peckově skále, se uskutečnil 19. října. Putovní pohár do soutěže věnoval Jaroslava Příhoda z Rokytna. Domů si ho letos odvezl po velké bitvě Petr Voldán. Závodu se zúčastnilo celkem sedmnáct střelců.

Salám si vystřílel Hendl s Barešem

9.10.2003, Jiří Marek, Střelecký klub

Střelecký klub Vojnův Městec uspořádal již dvacátý ročník střelecké soutěže Salámovky. Střelci svedli s pistolemi souboj o salám a další ceny v řadě dalších střeleckých disciplín v prostorách střelnice v Peckově skále.