česky english deutsche
Úvodní stránka » Spolky a kluby » Našim hokejistům o vlásek unikl postup mezi čtyři finalisty Vesnické ligy

Našim hokejistům o vlásek unikl postup mezi čtyři finalisty Vesnické ligy

2.2.2007, Jiří Marek

Série zápasů o postup mezi Vojnovým Městcem a Znetínkem se hrála na dva vítězné zápasy.

1. zápas
Znetínek  - Vojnův Městec    3 : 1 (0:0,3:1,třetí třetina nehrána)
Výsledek utkání byl uznán, hráči Vojnova Městce pro zranění brankáře nemohli pokračovat ve hře.
Branky: M. Moravec 1

2. zápas
Vojnův Městec – Znetínek     2 : 0 (1:0,1:0,0:0)
Branky : M. Janáček 1, J. Kubíček 1

3. zápas
Znetínek – Vojnův Městec     4 : 3 (2:0,0:1,1:2,samostatné nájezdy 1:0)
Branky : D. Vetešník1, M. Jun 1
Nahrávky : P. Jun 1, L. Machovec 1
Rozhodčí D. Brázda, M. Hájek
Vyloučení  6:6,  využití  0:3

Utkání bylo od začátku pro obě mužstva vypjaté, první třetina lépe vyšla Znetínku. Naši hokejisté ve druhé třetině snížili a v závěru utkání velkým náporem vyrovnali a o celé sérii utkání museli rozhodnou samostatné nájezdy. Po třech nájezdech z každého mužstva byl stav 1 : 1, v dalších nájezdech bylo mužstvo Znetínku úspěšnější a zajistilo si postup do semifinále Vesnické ligy ročníku 2006/2007.

V sezoně 2002/2003  mužstvo hokejistů z Vojnova Městce bojovali ve finálové skupině a v celkovém pořadí se umístili na druhém místě Vesnické ligy ledního hokeje. V závěru základní části letošního ročníku se našemu mužstvu dařilo a po zlepšené hře a závěrečnými vítězstvími ve dvou utkáních si zajistili postup do play off Vesnické ligy v ročníku 2006/2007.

19. kolo
Vojnův Městec – Vatín      5 : 1  (1:1,1:0,3:0)

Branky : J. Kubíček 1, J. Straka 1, J. Janáček 1, M. Janáček 1, Z. Komínek 1
Nahrávky : L. Machovec1, J. Janáček 1, M. Jun 1, Z. Komínek 1, M. Janáček 1
Vyloučení  3 : 6 bez využití Rozhodčí : P. Lisa

Domácí hráči po celé utkání herně převyšovali hokejisty z Vatína a jen špatným střeleckým využitím utkání neskončilo větším brankovým rozdílem pro domácí hráče.Mužstvo Vojnova Městce své vítězství rozhodli v závěru třetí třetiny.

Tabulka po neúplném 17. kole. Po základní části bude Světnovu odečteno 8 bodů.

18. kolo
Rudolec  -  Vojnův Městec   1 : 6  (1:2, 0:4,0:0)

Branky :  M. Janáček 2, D. Vetešník 1, M. Jun 1,Z. Komínek 1, K. Hromádka 1
Nahrávky : P. Jun 1, Z. Machovec 1, M. Janáček 1, L. Machovec 1
Vyloučení   9 : 7  Rozhodčí : M. Hájek

Hosté z Vojnova Městce po celé utkání měli herní převahu, která byla vyjádřena jednoznačním přehráním ve druhé třetině. Domácí mužstvo po mnoha vyhraných utkáních v řadě, neunesli dobrou hru hostujícího mužstva z V. Městce. Utkání bylo hráno nervozně, spoustu vyloučených včetně trestu u mužstva Rudolce do konce utkání.

16. kolo
Lísek  -  Vojnův Městec   1 : 8  (0:2, 0:3,1:3)

Branky :  M. Janáček 4, D. Vetešník 1, M. Jun 1, J. Kubíček 1, J. Straka 1
Nahrávky : Z. Komínek 2, J. Blažíček 1, J. Straka 1, M. Jun 1, L. Machovec 1, D. Vetešník 1, J. Kubíček 1
Vyloučení   2 : 1  Využití        0 : 1 Rozhodčí : D. Brázda, P. Lisa

Jednoznační průběh celého utkání našich hokejistů s mužstvem Lísku z dolní části tabulky Vesnické ligy. Hráčem utkání byl Michal Janáček, kterému se podařilo překonat brankáře soupeřů celkem 4 krát. V závěru utkání čisté konto brankáře mužstva Vojnova Městce Pavla Sáblíka nezůstalo čisté, domácí hráč díky menší pozorností  našeho celku vstřelil čestný úspěch.

15. kolo
Znetínek  -  Vojnův Městec   6 : 2  (3:0, 1:1,2:1)

Branky :  M. Jun 1, Z. Machovec 1
Vyloučení   4 : 4  Využití        2 : 0 V oslabení  0 : 1 Rozhodčí : M. Hájek, M. Bednář

13. kolo
Vojnův Městec   – Obyčtov  2 :1 (1:1, 0:0,1:0)

Branky :  M. Jun 1, M. Janáček 1
Vyloučení  3 : 6  Využití   0 : 1 Rozhodčí : M. Hájek, M. Fiksa

Naši hokejisté si v tomto kole poradili s loňským finalistou Vesnické ligy, který i v letošním ročníku si dělá naděje na nejvyšší místa v tabulce.Hráči Vojnova Městce od začátku utkání si vytvářeli herní převahu, kdy brankář hostů J. Pazour byl trvale v pernamenci. Po parádním samostatném úniku M. Juna  domácí hráči se ujali vedení 1 : 0, po vyloučení domácího hráče Obyčtov v přesilovce vyrovnal. Druhá třetina po nedůrazné hře našich hokejistů a přizpůsobení se hře hostujícího mužstva byla bez branek. V závěrečné třetině hra více převažovala ke straně Vojnova Městce, mnoho šancí zůstalo nevyužito, vstřelená branka M. Janáčkem byla vyjádřením dobré hry v poslední třetině našich hráčů. Výkon a výsledek utkání našeho týmu byl podpořen vynikajícím výkonem domácího brankáře P. Sáblíka.

HC Vojnův Městec /fotografie v plné velikosti je přílohou článku/.

12. kolo
Světnov – Vojnův Městec  4 :3 (0:2, 3:0,1:1)
Branky :  M. Jun 1, J. Janáček 1, J. Kubíček 1
Vyloučení  3 :5
Rozhodčí : M. Fiksa, M. Bednář
Ve vesnické lize se sešla mužstva k tradičnímu derby. Utkání bylo svižné, mnohdy až vyhrocené za strany hráčů Světnova. Začátek zápasu lépe zvládli hráči Vojnova Městce a po první třetině vedli 2:0. Ve druhé třetině hru naši hokejisté nezvládli, po některých sporných vyloučení svých hráčů rozhodnutím nejistých rozhodčích inkasovali v této části hry tři branky. V závěrečné třetině se hráčům Vojnova Městce podařilo vyrovnat a v samém závěru znovu při oslabení Světnov vstřelil rozhodující branku a celé utkání vyhrál.

11. kolo
Vojnův Městec   – Přibyslav  2 :2 (2:1, 0:0,0:1)
Branky :  J. Straka 1, M. Moravec 1
Vyloučení  0 :4
Rozhodčí : M. Hájek, M. Bednář
Velmi dobrá hra domácích hráčů po celé utkání, škoda obdržené branky v samém závěru utkání, kdy naše mužstvo plně nebodovalo.

10. kolo
Nová Ves – Vojnův Městec  1 : 5 (1:1, 0:0, 0:4)
Branky : M. Moravec 2, M. Jun 1, J. Janáček 1, J. Kubíček 1
Vyloučení  3 :4
Rozhodčí : D. Brázda, M. Hájek
Po brankově vyrovnaných dvou třetinách a trvale zvyšujícím se tlaku hostů ve třetí třetině převaha byla vyjádřena i vstřelenými branky. Vítězství Vojnova Městce bylo plně zasloužené, kdy hráči Nové Vsi byli mnohdy odsouzení jen ke statování.

Předehrávka 17. kola
Vojnův Městec – Jámy  6 : 3 (4:0, 1:0, 1:3)
Branky :  J. Straka 2, L. Machovec 1, Z. Machovec 1, P. Jun 1, L. Mišinger 1
Vyloučení  2 :2
Rozhodčí : Balcar, M. Hájek
Domácí hráči Vojnova Městce svůj nástup tentokrát vyjádřili vstřelenými brankami a hosty z Jam téměř po celé utkání pasovali do role diváků. Zasloužené vítězství domácích hráčů s velmi dobrým výkonem bylo pokaženo nepozorností v poslední třetině, kdy hosté chyby domácích dokázali využít ke zkorigování nepříznivého výsledku.

9.kolo
Vojnův Městec – Křídla  2 : 4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky : J. Jun 1, J. Straka 1
Vyloučení  5 :1
Utkání bylo hráno v klidném tempu, s větším počtem vyloučených domácích hráčů. Neproměňování brankových příležitostí našimi hokejisty je již tradicí.

8. kolo
Velká Losenice – Vojnův Městec  5 : 1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky : J. Kubíček 1
Vyloučení  0 :0
Rozhodčí : D. Brázda, M. Bednář
Utkání bylo hráno ve volném tempu s velkým střeleckém neúspěchem našich hráčů.