Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Dotace » Pořízení specializované techniky pro JSDH Vojnův Městec

Pořízení specializované techniky pro JSDH Vojnův Městec

26.8.2019, Martin Havlíček

„Název projektu: Pořízení specializované techniky pro JSDH Vojnův Městec
Popis projektu: Projekt řeší vybavení JSDH Vojnův Městec specializovanou technikou k zajištění připravenosti na výkon činností spojených s odstraňováním důsledků nadprůměrných sněhových srážek a masivních námraz v exponovaném území ORP Žďár nad Sázavou. Předmětem projektu je nákup dopravního automobilu určeného pro evakuaci a zajištění zásob pro obyvatelstvo v případě vzniku mimořádných událostí.
Cíl projektu: Cílem projektu je zajistit dostatečnou vybavenost JSDH pro zásahy v případě výskytu nadprůměrných sněhových srážek či námraz a umět tak včas reagovat a tím eliminovat možné negativní dopady. JSDH bude s to adekvátně zajistit a poskytnout kvalitní ochranu obyvatelstva a stát se kvalitním partnerem pro IZS. Pořízení dopravního automobilu vyřeší absenci chybějícího dopravního automobilu, problematické nasazení dostupné techniky, nemožnost nasazení techniky v přijatelných časových relacích, problematické nasazení dostupných prostředků v terénu, neakceschopnost v případě vzniku mimořádné události, nedostatečná ochrana obyvatelstva aj.
Ze strategického hlediska dojde k naplnění jednoho ze společných cílů obce a JSDH obce, kde zajištění kvalitní ochrany obyvatelstva daného území je jednou z priorit.

Pořízení dopravního automobilu bude mít kladný dopad na zlepšení podmínek pro výkon služby JSDH, zvýšení zajištění ochrany obyvatelstva, přinese možnost eliminace rizik vzniklých při evakuaci či zásobování obyvatel při vzniku krizové situace, nabídne možnost přeskupování sil a prostředků, dodržení společenské míry rizika a podpoří součinnost složek IZS.
Projekt je realizován za finanční podpory EU.“

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.