Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Centrum pro zdravotně postižené kraje Vysočina, o. p. s., pracoviště Žďár nad Sázavou

Centrum pro zdravotně postižené kraje Vysočina, o. p. s., pracoviště Žďár nad Sázavou

13.3.2017, Veronika Janáčková

Informace pro spoluobčany 2017

Nabízíme následující služby

Zprostředkujeme kontakt se společenským prostředím, to znamená, že poskytujeme informace o  jiných neziskových organizacích, svazech a  klubech, které sdružují osoby s  konkrétním zdravotním postižením nebo poskytují jiné služby pro zdravotně postižené a seniory.

 

Informujeme o  dávkách, příspěvcích, výhodách a slevách.

Poskytneme poradenství ohledně průkazů OZP, jejich platnosti a  výhodách z  nich plynoucí, dále parkovacích průkazů, příspěvku na  péči a  jeho využití, hodnocení

a  posuzování úkonů péče, příspěvku na mobilitu, pomůcek pro osoby se zdravotním postižením, možnosti získání příspěvku na nákup automobilu a  úpravu koupelny a  za  jakých podmínek lze tyto příspěvky získat.

 

Podáme informace o  invalidních důchodech, možnosti získání sociální služby, zaměstnávání zdravotně postižených osob, příspěvku na  bydlení, slevy na telefon, plyn, elektřinu, na  které mají osoby se zdravotním postižením právo.

 

Pomáháme s  vyplněním různých tiskopisů, vypisováním žádostí, sepsáním odvolání a  námitek proti rozhodnutí o  zamítnutí.

 

CZP je distributorem euroklíčů. Euroklíče rozdáváme klientům, kteří splňují kritéria dána  NRZP ČR, která je nositelem projektu.

 

Na CZP máme Psychologickou a Pedagogicko-psychologickou poradnu pro dospělé a děti. Službu zajišťuje našim klientům pan Mgr. Novotný.

 

Právní poradnu. Naši klienti zde řeší právní problémy týkající se zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci. Jedná se především o oblast pracovní, sociální. Poradny jsou pro klienty centra poskytovány zdarma.

 

Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek…. 

Jako fakultativní činnost nabízíme klientům zapůjčení kompenzační či rehabilitační pomůcky. Zapůjčujeme mechanické invalidní vozíky, nástavce na WC, toaletní křesla, různé typy chodítek, schodolezy. Cena za zapůjčení pomůcky se pohybuje v rozmezí 3-15 Kč za den podle pořizovací ceny pomůcky.

 

Rehabilitačně ozdravný pobyt k moři se letos uskuteční v září. Jezdíme do městečka  Bibione v Itálii. Zájezd je vhodný pro osoby se zdravotním postižením, rodiny s dětmi a seniory.

 

Kontakty:

tel.: 566 625 703, mob.605 353 612,

e-mail: czp.zdar@volny.cz

vedoucí: Květoslava Růžičková

   

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

webkamera Vojnův Městec

Počasí

aktuální teplota
19.4°C - 14:40:01 - 3.6.2020

Novinky e-mailem