Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Daň z nemovitostí na rok 2010

Daň z nemovitostí na rok 2010

5.1.2010, Hana Marková

Finanční úřad ve Žďáru nad Sázavou upozorňuje

Od roku 2010 je účinná novela zákona o dani z nemovitostí, kterou se zvyšují základní sazby daně z nemovitostí na dvojnásobek s výjimkou sazeb u těchto druhů nemo-vitostí: pozemky: A – orná půda, chmelnice, vinice, zahrady a ovocné sady; B – trvalé travní porosty (dříve louky, pastviny); C – hospodářské lesy; stavby: O – ostatní podnikatelská činnost. Daň z těchto druhů nemovitostí tedy zůstane v roce 2010 stejná jako v roce 2009.

Další změnou je, že v roce 2010 již nelze přiznat nárok na osvobození od daně ze staveb pro novostavby obytných domů, a to jak pro novostavby dokončené v roce 2009, tak pro novostavby dokončené v předchozích letech (pro ty byl rok 2009 posledním rokem s nárokem na osvobození).
 
Poplatníci nemusí kvůli těmto změnám podávat nové přiznání k dani z nemovitostí na rok 2010, finanční úřad jim novou výši daně vyměří sám hromadným předpisným seznamem, který bude k nahlédnutí na obecním úřadě. Přiznání k dani z nemovitostí tedy musí podat jako obvykle pouze ti poplatníci, u kterých došlo ke změně v osobě poplatníka či v předmětu daně (např. prodej, koupě, darování, dědictví, stavební povolení, kolaudace, digi-talizace pozemků, pozemková úprava apod.). Termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí je do 31. ledna 2010.
 
Každý poplatník obdrží jako obvykle poštou daňovou složenku (v květnu 2010) s novou výší daně na rok 2010. Daň je splatná jako každý rok do 31. května a úhrada daňovou složenkou na poště je bez poplatku za provedení platby.

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.