Vojnův Městec
česky english deutsche

Kaprům se z vody nechtělo

22.5.2004, Jiří Marek

Rybářské závody na rybníku v Občinách vyhrál Miroslav Stehno (na snímku mu k vítězství blahopřeje ředitel závodu Milan Malivánek). Za šest hodin ulovil čtyři kapry o celkové délce 157 centimetrů. Rybám se v sobotním dopoledni však příliš nechtělo.

Padesát dva rybářů oblehlo rybník, ovšem na prutech závodníků skončilo všehovšudy jedenáct kaprů. Přitom v loňském ročníku tradičních závodů třicet sedm rybářů ulovilo dohromady devadesát osm šupináčů! Změnou počasí a prudkým ochlazení z pátku na sobotu si zřejmě svatý Petr vybral od příznivců svého cechu „daň rybářského štěstí“. Soutěž v lovu kapra pořádal místní rybářský spolek M.

Výsledky:
1. Miroslav Stehno 157 (4 ulovení kapři)
2. Lukáš Lédl 58 (1)
3. Jaroslava Hanus 53 (1)
4. Vladislav Bott 52 (1)
5. Michal Zahálka 51 (1)
6. – 7. Zdeněk Rys, František Jakeš 41 (1)
7. Jiří Danihelka 21 (1)

Omylem pořadatelů, kdy nešťastně založili výkaz úlovků závodníka Josefa Vošického 41 (1), tento závodník vypadl z výsledkové listiny. O cenu se sám ani nehlásil, přestože chytil šestého největšího kapra v soutěži. Svoji cenu odmítl dodatečně převzít a věnoval ji do tomboly na rybářský bál. Za omyl se rybáři ze spolku M závodníkovi omluvili dvěmi vstupenkami na tradiční rybářský bál.


Druhé místo v soutěži obsadil úlovkem kapra za "pět minut" dvanáct Lukáš Lédl.

Kalendář akcí

Žádná akce v kalendáři

celý kalendář akcí...

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.