Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Kostelem zněly melodie géniů klasické hudby

Kostelem zněly melodie géniů klasické hudby

19.8.2003, Jiří Marek

Třetí ročník varhanního koncertu zaplnil kostel svatého Ondřeje. O pouťové neděli si našla cestu do chrámu stovka lidí. Na vojnoměstecké varhany hrál Václav Uhlíř, zpěvem varhaníka doprovodila sopranistka Jitka Kateřina Geregová.Václav Uhlíř (1954)
Studoval varhaní hru na pražské AMU u profesora J.Reinbergera a profesora M.Šlechty. Během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních soutěží. Nahrává pro rozhlas i gramofonové firmy. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Věnuje se také pedagogické práci na pardubické Konzervatoři a při biskupství v Hradci Králové zastává funkci diecézního organologa. Je rovněž spoluautorem nedávno vydané publikace Historické varhany v Čechách. Z jeho četných nahrávek stojí za zmínku zvláště cyklus snímků českých historických varhan nebo jeho profilový kompaktní disk s názvem Česká varhanní tvorba.
Jitka Kateřina Geregová (1977)
Je absolventkou pěveckého oddělení Konzervatoře v Pardubicích. V současné době studuje na jazykové škole v Hradci Králové a věnuje se koncertní činnosti.

Jiří Čermák

Aktuality

Výsledky 2. kola voleb

30.1.2023, Monika Beranová, Volby prezidenta ČR 2023

Rozpočtové opatření č. 1/2023

27.1.2023, Monika Beranová, Rozpočet

Rozpočtové opatření č. 14/2022

27.1.2023, Monika Beranová, Rozpočet
další aktuality...

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.