Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Krajské volby v obci vyhrála ODS

Krajské volby v obci vyhrála ODS

7.11.2004, Jiří Marek

Šedesát tři obálek s volebními lístky Občanské demokratické strany vhodili voliči ve Vojnově Městci do hlasovací urny. ODS tak s přehledem vyhrála volby do zastupitelstva kraje Vysočina v obci. Na druhém místě - se shodným počtem padesáti hlasů - se umístily ČSSD a KSČM.

Křesťanští demokraté dostali dvacet jeden hlas. SNK hlasy čtyři, Nezávislí dva. Jeden volič v obci hlasoval pro koalici Strany zelených a US-DEU a ve volební urně skončil také jeden volební lístek Pravého Bloku.

Z 571 voličů vedených ve Vojnově Městci ve voličských seznamech přišlo k volbám 194 lidí. Voličská účast tím mírně překonala krajských průměr (31,82), když dosáhla hranice 33,98 procenta. Starosta obce Josef Macek, kandidující na volebním lístku ČSSD, obdržel z kandidátů všech politických stran nejvíce preferenčních hlasů. Z padesáti voličů, kteří hlasovali pro sociální demokraty, jich 17 zakroužkovalo právě Josefa Macka. Starostu Žďáru nad Sázavou Jaromíra Brychtu (ODS) si přálo z místních obyvatel viděl v krajském orgánu 9 voličů (devět jich přidělilo J.B. preferenční hlas).

 

Výsledky hlasování do zastupitelstva kraje ve Vojnově Městci:

1. ODS 63 hlasů, 32,81 %

2.-3. ČSSD a KSČM 50, 26,04

4. KDU-ČSL 21, 10.93

5. SNK sdružení nezávislých 4, 2.08

6. Nezávislí 2, 1,04

7.-8. Strana zelených a US-DEU a Pravý Blok 1, 0,52

Kalendář akcí

celý kalendář akcí...

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.