Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Krajské volby v obci vyhrála ODS

Krajské volby v obci vyhrála ODS

7.11.2004, Jiří Marek

Šedesát tři obálek s volebními lístky Občanské demokratické strany vhodili voliči ve Vojnově Městci do hlasovací urny. ODS tak s přehledem vyhrála volby do zastupitelstva kraje Vysočina v obci. Na druhém místě - se shodným počtem padesáti hlasů - se umístily ČSSD a KSČM.

Křesťanští demokraté dostali dvacet jeden hlas. SNK hlasy čtyři, Nezávislí dva. Jeden volič v obci hlasoval pro koalici Strany zelených a US-DEU a ve volební urně skončil také jeden volební lístek Pravého Bloku.

Z 571 voličů vedených ve Vojnově Městci ve voličských seznamech přišlo k volbám 194 lidí. Voličská účast tím mírně překonala krajských průměr (31,82), když dosáhla hranice 33,98 procenta. Starosta obce Josef Macek, kandidující na volebním lístku ČSSD, obdržel z kandidátů všech politických stran nejvíce preferenčních hlasů. Z padesáti voličů, kteří hlasovali pro sociální demokraty, jich 17 zakroužkovalo právě Josefa Macka. Starostu Žďáru nad Sázavou Jaromíra Brychtu (ODS) si přálo z místních obyvatel viděl v krajském orgánu 9 voličů (devět jich přidělilo J.B. preferenční hlas).

 

Výsledky hlasování do zastupitelstva kraje ve Vojnově Městci:

1. ODS 63 hlasů, 32,81 %

2.-3. ČSSD a KSČM 50, 26,04

4. KDU-ČSL 21, 10.93

5. SNK sdružení nezávislých 4, 2.08

6. Nezávislí 2, 1,04

7.-8. Strana zelených a US-DEU a Pravý Blok 1, 0,52

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.