Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Oprava střechy na kostele sv. Ondřeje

Oprava střechy na kostele sv. Ondřeje

17.1.2006, Jiří Marek

Po opravě stropu kostela v loňském roce bylo letos přikročeno k první etapě opravy střechy, která je v havarijním stavu. Postupně byla ze severní strany na části střechy směrem k faře sundána stará krytina, původní šindel včetně poškozených trámů. Byl proveden záklop z nových prken a pobití lepenkou. Jako krytina byl použit měděný plech. Provedeny byly i okapy, aby voda ze střechy netekla pod základy kostela.

Zpráva farnosti Vojnův Městec

Hodnota vytvořeného díla v roce 2005  je cca 830 000 Kč.
Akce mohla probíhat jen s finančním zajištěním několika institucí a to kraje Vysočina ve výši 30% nákladů, Obecního  úřadu ve Vojnově Městci ve výši  20% nákladů a největší podíl na opravě střechy měla  farnost ve Vojnově Městci a to ve výši 50% celkových nákladů.

Velký dík také patří všem spoluobčanům a přátelům farnosti a kostela, kteří přispěli finančně, pracovně a jinými formami pomoci. Pro nadcházející období, kdy je nutno v započaté opravě pokračovat, věříme, že nám zachovají svou přízeň přispívající organizace a farníci  i v letošním roce.  K započetí další etapy opravy střechy kostela je prvořadé vyřízení administrativních náležitostí k získání a přidělení dotací a v neposlední řadě účast každého občana,  farníka a to jak finančně, pracovně,  případně jakoukoliv pomocí.

Za farníky Vojnův Městec
Administrátor Antonín Brychta

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.