Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » S Františkem Kulhánkem, tentokrát do Beskyd

S Františkem Kulhánkem, tentokrát do Beskyd

19.6.2003, Jiří Marek

Čtyřicet pět přátel turistiky se z obce vydalo na dvoudenní autobusový zájezd do Hostýnských vrchů. Ustálenou akci vojnoměsteckého společenského kalendáře opět tradičně uspořádal František Kulhánek st.

Výletníci odjeli do Beskyd autobusem Jana Koštuka z Hlinska v sobotu 17. května, aby se vrátili o den později ve večerních hodinách. To již však měli v nohách mnoho našlapaných kilometrů hostýnskými vrchy…
První den účastníci zájezdu navštívili Lipník nad Bečvou, konkrétně zříceninu jednoho z našich nejrozlehlejších hradů. Po prohlídce hradu absolvovali túru po naučné stezce Hůrka u Hranic. Sportovním vrcholem prvního dne byl však po obědě výstup na Hostýn. Zalesněný vrch, jehož nadmořská výška sahá do 735 m, dominuje Hostýnským vrchům, je zde poutní místo, rozhledna, poutní kostel, kaple a samozřejmě nezbytná „občerstvovna“ znavených turistů. Nocleh ze soboty na neděli našli výletníci v Rajnochovicích.


Druhý den zájezdu vyrazili účastníci zájezdu po trase Frenštát pod Radhoštěm – Ráztoka – Trojanovice a lanovkou na Pustevny, které jsou nejvýznamnějším horským střediskem v Beskydech se slavným vrchem Radhošť (1.129 m n. m.). Pobyt u sochy pohanského boha Radegasta ostatně dokumentuje „vrcholová“ fotografie (foto Martin Křesťan). V neděli stihli turisté prohlídku vyhlášeného skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Poté již nezbývalo, než po šťastném návratu domu poděkovat Františku Kulhánkovi za další vydařený zájezd.


P.S. Na podzim připravuje František Kulhánek dvoudenní výlet do jednoho z moravských vinařských sklípků!  

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.