Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Soutěžíme o Zlatý erb 2004

Soutěžíme o Zlatý erb 2004

5.2.2004, Jiří Marek

Vojnův Městec se ucházejí o titul nejlepší webové stránky obcí České republiky - Zlatý erb 2004. Cílem této soutěže je podle vyjádření organizátorů podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Soutěž pořádá Sdružení Zlatý erb ve  spolupráci s portálem Města a obce online konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Měsíc internetu (Sdružení BMI). Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award.

Více informací o soutěži Zlatý erb 2004 naleznete na adrese http://zlatyerb.obce.cz

Text ohlašovacího formuláře obce Vojnův Městec:

Zajištění tvorby a aktualizace stránek:   

Stránky aktualizuje redakční tým, který tvoří v současné době pět lidí (šéfredaktor Jiří Marek, člen rady obce; redaktoři: Josef Macek, starosta; Karel Malivánek, místostarosta; Helena Vaníčková, administrativní pracovnice obecního úřadu; Vladimír Škarvada, člen výkonného výboru Tělovýchovné jednoty Jiskra Vojnův Městec). Do stránek prostřednictvím redaktorů ale dále přispívají i zástupci dalších organizací a spolků obce – Mateřská škola, Základní škola, Střelecký klub, Pétanque klub 1293 Vojnův Městec. Stránky jsou aktualizovány téměř denně (leden 2004 16 nových článků; prosinec 2003 32 nových článků; listopad 2003 28 nových článků). V roce 2003 obec vložila jednorázově do realizace nové podoby stránek 19 tisíc korun (vytvoření redakčního systému, cizojazyčné mutace, elektronické podatelny). V roce 2004 obec uhradí pouze platbu za doménu a případné drobné programové provozní úkony. Redaktoři přispívají do stránek bez nároku na odměnu. „Technicky“ je provoz stránek zajištěn redakčním systémem.    

Povinnosti ve vztahu k internetu:   
Elektronickou podatelna je na http://www.vojnuvmestec.cz/send.php (V hlavní nabídce: Napište nám; dále v sekci webu Obecní úřad je uvedena e-mailová adresa obecního úřadu). Povinně zveřejňované informace jsou v sekci webu Obecní úřad / Svobodný přístup k informacím. Popisy řešení životních situací jsou vysoce kvalitně zpracovány na webu ministerstva vnitra. Odkaz na tyto stránky a všechny ostatní důležité orgány státní správy jsou součástí odkazu Internetové odkazy / Ústřední orgány České republiky. 
  
Nejnavštěvovanější a nejpozoruhodnější stránky:   
Návštěvníci webu preferují v souladu s obecný trendem zejména obrazové informace (např. fotografie z Vítaní občánků) ze společenského dění obce. Podobně také historické fotografie obce, které vycházejí na webu na pokračování. Z „čistě“ textových informací pravidelně sledují zápis ze zasedání zastupitelstva a rady obce (jsou uveřejňovány v plném znění). Nezanedbatelnou část návštěvníků webu tvoří sportovci, kteří hledají aktuální výsled obecních mužstev ledního hokeje, fotbalu a stolního tenisu. Své příznivce mají také stránky věnované historii obce (pravidelně na webu vychází přepis obecní kroniky). Oblíbené je hlasování v anketách, které jsou vždy úzce zaměřeny na dění v obci.
   
V čem je stránka pozoruhodná a proč si myslíte, že by měla být vyhodnocena?:   
Stránky téměř bezezbytku využívají možnosti redakčního systému. Nezávisle na sobě se na tvorbě aktuálních informací, článků podílí pět lidí. Velice podrobně s vysokou obrazovou i textovou úrovní informují o všech oblastech života obce se sedmi sty obyvateli. Důraz je zejména kladen na zpravodajskou hodnotu a aktuálnost informací. Tomu odpovídá i jednoduchá struktura stránek, kdy stále nové informace „zatlačují“ staré do pozadí s tím, že zprávy jsou řazeny pro jejich snadné opětovné vyhledání do řady kategorií (viz. Například aktuální výsledek zápasu v ledním hokeji se objeví okamžitě na vrcholu aktuálních zpráv (řazeno dle datumu a hodiny vložení do stránek), přičemž zároveň doplní celkový přehled výsledků zápasů v sekci Vesnická liga). S ohledem na relativní „věk batolete“, spuštěny byly stránky 16. června roku 2003, jsou již naplněny množstvím i historických informací. Stránky se však neomezují pouze na samotnou obec, informují také o subregionu Velkého Dářka, do kterého je obec zasazena a také dění v sousedních obcích (sekce: Co se děje u sousedů). Za sedm dokončených měsíců provozu statistika TOPlistu eviduje průměrně 284 návštěv stránek měsíčně a 1800 zhlédnutí stránek měsíčně v průměru. I to svědčí o tom, že si „své“ čtenáře stránky našly nejen mezi sedmi sty obyvateli Vojnova Městce. 

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.