Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Soutěžíme o Zlatý erb 2004

Soutěžíme o Zlatý erb 2004

5.2.2004, Jiří Marek

Vojnův Městec se ucházejí o titul nejlepší webové stránky obcí České republiky - Zlatý erb 2004. Cílem této soutěže je podle vyjádření organizátorů podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Soutěž pořádá Sdružení Zlatý erb ve  spolupráci s portálem Města a obce online konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Měsíc internetu (Sdružení BMI). Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award.

Více informací o soutěži Zlatý erb 2004 naleznete na adrese http://zlatyerb.obce.cz

Text ohlašovacího formuláře obce Vojnův Městec:

Zajištění tvorby a aktualizace stránek:   

Stránky aktualizuje redakční tým, který tvoří v současné době pět lidí (šéfredaktor Jiří Marek, člen rady obce; redaktoři: Josef Macek, starosta; Karel Malivánek, místostarosta; Helena Vaníčková, administrativní pracovnice obecního úřadu; Vladimír Škarvada, člen výkonného výboru Tělovýchovné jednoty Jiskra Vojnův Městec). Do stránek prostřednictvím redaktorů ale dále přispívají i zástupci dalších organizací a spolků obce – Mateřská škola, Základní škola, Střelecký klub, Pétanque klub 1293 Vojnův Městec. Stránky jsou aktualizovány téměř denně (leden 2004 16 nových článků; prosinec 2003 32 nových článků; listopad 2003 28 nových článků). V roce 2003 obec vložila jednorázově do realizace nové podoby stránek 19 tisíc korun (vytvoření redakčního systému, cizojazyčné mutace, elektronické podatelny). V roce 2004 obec uhradí pouze platbu za doménu a případné drobné programové provozní úkony. Redaktoři přispívají do stránek bez nároku na odměnu. „Technicky“ je provoz stránek zajištěn redakčním systémem.    

Povinnosti ve vztahu k internetu:   
Elektronickou podatelna je na http://www.vojnuvmestec.cz/send.php (V hlavní nabídce: Napište nám; dále v sekci webu Obecní úřad je uvedena e-mailová adresa obecního úřadu). Povinně zveřejňované informace jsou v sekci webu Obecní úřad / Svobodný přístup k informacím. Popisy řešení životních situací jsou vysoce kvalitně zpracovány na webu ministerstva vnitra. Odkaz na tyto stránky a všechny ostatní důležité orgány státní správy jsou součástí odkazu Internetové odkazy / Ústřední orgány České republiky. 
  
Nejnavštěvovanější a nejpozoruhodnější stránky:   
Návštěvníci webu preferují v souladu s obecný trendem zejména obrazové informace (např. fotografie z Vítaní občánků) ze společenského dění obce. Podobně také historické fotografie obce, které vycházejí na webu na pokračování. Z „čistě“ textových informací pravidelně sledují zápis ze zasedání zastupitelstva a rady obce (jsou uveřejňovány v plném znění). Nezanedbatelnou část návštěvníků webu tvoří sportovci, kteří hledají aktuální výsled obecních mužstev ledního hokeje, fotbalu a stolního tenisu. Své příznivce mají také stránky věnované historii obce (pravidelně na webu vychází přepis obecní kroniky). Oblíbené je hlasování v anketách, které jsou vždy úzce zaměřeny na dění v obci.
   
V čem je stránka pozoruhodná a proč si myslíte, že by měla být vyhodnocena?:   
Stránky téměř bezezbytku využívají možnosti redakčního systému. Nezávisle na sobě se na tvorbě aktuálních informací, článků podílí pět lidí. Velice podrobně s vysokou obrazovou i textovou úrovní informují o všech oblastech života obce se sedmi sty obyvateli. Důraz je zejména kladen na zpravodajskou hodnotu a aktuálnost informací. Tomu odpovídá i jednoduchá struktura stránek, kdy stále nové informace „zatlačují“ staré do pozadí s tím, že zprávy jsou řazeny pro jejich snadné opětovné vyhledání do řady kategorií (viz. Například aktuální výsledek zápasu v ledním hokeji se objeví okamžitě na vrcholu aktuálních zpráv (řazeno dle datumu a hodiny vložení do stránek), přičemž zároveň doplní celkový přehled výsledků zápasů v sekci Vesnická liga). S ohledem na relativní „věk batolete“, spuštěny byly stránky 16. června roku 2003, jsou již naplněny množstvím i historických informací. Stránky se však neomezují pouze na samotnou obec, informují také o subregionu Velkého Dářka, do kterého je obec zasazena a také dění v sousedních obcích (sekce: Co se děje u sousedů). Za sedm dokončených měsíců provozu statistika TOPlistu eviduje průměrně 284 návštěv stránek měsíčně a 1800 zhlédnutí stránek měsíčně v průměru. I to svědčí o tom, že si „své“ čtenáře stránky našly nejen mezi sedmi sty obyvateli Vojnova Městce. 

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.