Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Tři králové přijdou v sobotu 6. ledna

Tři králové přijdou v sobotu 6. ledna

5.1.2007, Ing. Josef Macek

Sdružení Česká katolická charita organizuje ve dnech 2. až 14. ledna 2007 sbírku, která je povolená dle platných právních předpisů, zákona o veřejných sbírkách. V sobotu 6. ledna projdu tři králové naší obcí.

V lednu 2007 v celé České republice se uskuteční Tříkrálová sbírka na základě rozhodnutí České biskupské konference, kterou pořádá sdružení Česká katolická charita. V sobotu 6. ledna 2007 od 9 hodin budou do domácností ve Vojnově Městci chodit dvě skupinky tří králů s koledou a prosbou o příspěvek do pokladničky. Tříkrálová sbírka je určena na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a na podporu charitního díla. V každém regionu bude 65 % sbírky použito na záměr místní Farní, nebo Oblastní charity.

Výtěžek sbírky z naší oblasti bude převážně použit na přístavbu a rekonstrukci hygienického zařízení v Charitním domově pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě, část prostředků bude použita na zajištění služeb sociální péče poskytované OCH Havlíčkův Brod. Skupinku koledníků povede dospělá osoba vybavená charitní průkazkou. Příspěvky budou vybírány do zapečetěné pokladničky.

Tříkrálová sbírka je celonárodní akcí, která nemá být pouze prostředkem k získání financí, ale má vzbudit zájem lidí o pomoc těm, kteří jsou v nouzi. Za Vaše dary Vám jménem všech potřebných pracovníci Charity předem děkují. 

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

webkamera Vojnův Městec

Počasí

aktuální teplota
9.1°C - 0:00:02 - 29.5.2020

Novinky e-mailem