Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Tříkrálová sbírka ve Vojnově Městci

Tříkrálová sbírka ve Vojnově Městci

17.1.2006, Jiří MarekV sobotu 7. ledna 2006 proběhla ve Vojnově Městci Tříkrálová charitní sbírka. Česká katolická charita děkuje všem, kteří přispěli. Skupiny koledníků vybraly od místních občanů částku 11178,- Kč.
Vybrané prostředky budou použity na tyto účely:

Zajištění služeb Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby na havlíčkobrodsku, která za dobu své existence poskytla pomoc 1127 lidem. Dále na služby Centra osobní asistence a na vybavení Nízkoprahového centra pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou. Část výtěžku bude též vymezena na přímou pomoc rodinám v krizových situacích.

Veškeré finanční prostředky, které koledníci obdrželi, putují na celostátní konto České katolické charity. 35% z částky zaslané příslušnou Oblastní charitou zůstává na účtu České katolické charity, kde jsou tyto finance připraveny k poskytnutí rychlé humanitární pomoci v případě přírodních katastrof, epidemií, hladomoru či válečných konfliktů. 65% z částky se vrací zpět do regionů na realizaci charitních projektů.

V roce 2005 vybrali koledníci v regionech Havlíčkův Brod, Chotěboř, Humpolec, západ ždárska a Světlá n. Sáz. (havlíčkobrodský vikariát) částku 1078971 Kč. Finanční prostředky byly využity na nové vybavení Charitního domova pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě, na podporu činnosti Domova pokojného stáří v Nížkově a část výtěžku byla použita na přímou pomoc obětem tsunami v Asii.

Velký dík patří dětem, které koledovaly. Děkujeme i vedoucím skupinek za doprovod dětí a také představitelům obce za pomoc a podporu.

za pořadatele Antonín Brychta,  duchovní správce farnosti

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.