Vojnův Městec
česky english deutsche

V obci přibylo deset dětí

18.12.2006, Jiří Marek

Vojnův Městec – Hned deset capartů uvedl vojnoměstecký starosta Josef Macek do společenstva obyvatel obce. „Děti se symbolicky pohoupaly v obecní dřevěné kolébce a dostaly malé dárky,“ řekl Macek o vítání občánků. To v sobotu zahájili v zasedací místnosti radnice hrou na flétny, klávesy, zpěvem a přednesem básniček žáci místní mateřské a základní školy.

O deset dětí se rozrostl Vojnův Městec. Na fotografii zleva novorozenci Michal Malivánek, Lucie Pospíchalová a Radim Martinovský.

Každé narozené dítě ve Vojnově Městci dostává od radnice příspěvek ve výši dvou tisíc korun. „K samotnému aktu vítání občánků, setkání s rodiči a jejich ratolestmi na radnici, jsme se vrátili téměř po deseti letech odmlky. Ještě se naštěstí nikdy nestalo, aby se některý rok v obci s více než sedmi sty stálými obyvateli vůbec nerodilo,“ podotkl s úsměvem Josef Macek. V pamětní knize u roku 2007 jsou zapsána tato jména novorozenců: Lucie Pospíchalová, Beáta Pospíchalová, Lukáš Brabec, Sabina Pátková, Kristýna Škodová, Judita Loulová, Anna Pášová, Radim Martinovský, Michal Malivánek a Karel Polívka.

Napsali o nás: Žďárský deník

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

webkamera Vojnův Městec

Počasí

aktuální teplota
8.9°C - 7:40:02 - 26.5.2020

Novinky e-mailem