Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Ve Městci zpíváme s Doubravkou

Ve Městci zpíváme s Doubravkou

16.6.2005, Jiří Marek

Když si podali ruce Češi s Moravany, je z toho přátelství na dlouhou řadu let. Krucemburk a Vojnův Městec, sousedící městečka, našla k sobě cestu právě díky hudbě a písničkám.

Přišlo to tak samozřejmě. V předvánočním čase v roce 1991, na pozvání několika aktivních žen z Vojnova Městce, přišla hudební skupina Doubravka z Krucemburku zahrát na setkání seniorů. V malé hospůdce se pak jedenkrát za měsíc scházeli senioři a večery s Doubravkou a písničkami se staly tradicí.

Co dovede stmelit lidskou společnost jsou společné zájmy i potřeba najít přátel pro chvíle odpočinku a dobré pohody. Nebylo třeba dělat hlučnou propagaci, lidé sami našli cestu do míst, kde najdou pro sebe přijatelnou zábavu. Od podzimu do jara bylo o zábavu postaráno.

Okruh přátel Doubravky je v Krucemburku, Ždírci nad Doubravou, Stříbrných horách, v Horním Studenci, v Přibyslavi a jiných místech.
Přátelé ve Vojnově Městci jsou správní Moravané. Pro ně české i moravské písničky jsou jako lék, který uzdravuje. Jak žijí, tak zpívají - naplno a upřímně!

I humor jako koření života má své místo, nikomu neublíží - naopak, úsměv je odměnou. Člověk občas potká problém či starost. I v takové chvíli pomáhá dobré slovo, účast s každým kdo trpí. To dovedou zas jen dobří přátelé.

Jde čas, roky přibývají. Doubravka však hraje dále. Radnice nabídla prostor k pravidelným seniorským setkáním, písničky nezevšedněly a ti co rádi zpívají, našli cestu k dobrým přátelům.

Letní období je čas jiných aktivit, ať pracovních či odpočinkových. Je třeba užít si slunečných dnů pro své zdraví. Na podzim, až písnička zavolá, neváhejte, přijďte, Doubravka se těší na setkání s vámi! Vždyť, kde se najdou tak dobří přátelé!

Za Doubravku Anna Krátká

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.