Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Velký komunální odpad a psi

Velký komunální odpad a psi

14.9.2004, Ing. Josef Macek

Jak řešit velký komunální odpad, co s trávou a jak pohlížet na pobíhající psi po obci?

Vážení občané,
několik slov z obecního úřadu. Není nám všem jasno kolem velkých kontejnerů umístěných během roku po obci Vojnův Městec a co do nich můžeme ukládat. Takto umístěný velký kontejner slouží pro odložení velkého komunálního odpadu, který se nám nevejde do popelnice. Tento kontejner není na trávu, větve nebo téměř i celé stromy odložené některými občany. Velký kontejner taktéž není na stavební suť, beton a kamení. Za vše při likvidaci „tohoto odpadu“ platíme na řízených skládkách a ne malé peníze. Tráva, ořezy ze stromů není odpad a nepatří do kontejneru. Z posekané zahrady jsme si schopni vytvořit kompost, z větví našich stromů při vhodných povětrnostních podmínkách si můžeme opéct vuřta, případně se ohřát tímto drobným otopem ve svém obydlí. Pro velký podzimní úklid z Vašich zahrad, následně jarní, obecní úřad zorganizuje samostatný svoz jen ořezů, větví a podobně a taktéž samostatně odvoz ostatního rostlinného odpadu, o čemž budete včas vhodným způsobem informováni.

Dále bychom prosili občany o zamyšlení a pochopení ohledně zajištění svých pejsků a psů. Víme, že psi patří do každé vesnice, taktéž i naší, ale vážení občané buďme k sobě a k ostatním ohleduplní. Pobíhající a obtěžující pes, který nás chytá za nohavice, zanechává po sobě menší a mnohdy velké hromady, před vchodem většinou cizích obydlí, není dobrou vizitkou majitele tohoto psa. Majitel si musí uvědomit, že tento mnohdy člen rodiny není jen radost, ale také i starost.

Ing. Josef Macek, starosta

Kalendář akcí

Žádná akce v kalendáři

celý kalendář akcí...

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.